1000 mieszkań rozlosowano w Żorach prosto z betoniarki

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Biernat
S.Kamczyk, A.Biernat

1000 mieszkań rozlosowano w Żorach prosto z betoniarki

S.Kamczyk, A.Biernat

1000 szczęśliwców wylosowało nowe mieszkanie w Żorach.Bloki buduje miasto, a pierwsze z nich mają zostać oddane do użytku jesienią. Losowanie miało określić kolejność przydziału. Choć mieszkania będą nowoczesne, a okolica przystosowana dla rodzin z dziećmi, czynsz wcale nie będzie tani.

Za 73 miliony złotych miasto buduje nowe bloki w Żorach. W ramach tego programu pod nazwą „Z przyszłością w Żorach”, w sobotę wśród 1622 chętnych mieszkańców rozlosowano pierwszych 1000 przydziałów!

Jest 1622 chętnych na mieszkania

Zebrali się oni w hali sportowej przy ulicy Folwareckiej, gdzie przeprowadzono losowanie. Na środku hali ustawiono wielką... betoniarkę, do której wrzucono dokładnie 1622 ponumerowane piłeczki tenisowe.

Nie wszyscy przybyli na losowanie osobiście, bo całość była transmitowana w internecie, więc nie było takiej konieczności. - Od lat wiedzieliśmy, że jest bardzo duża grupa mieszkańców miasta, która nie może liczyć na otrzymanie mieszkania z tej puli dla osób w trudnej sytuacji. Należało podjąć decyzję, aby pomóc tej wielkiej grupie mieszkańców miasta. Stąd pomysł żeby ruszyć z wielką kampanią budowy dużej ilości mieszkań. Aby stworzyć szansę pozostania w naszym mieście, a także rozwoju w Żorach - mówi Waldemar Socha, prezydent Żor.

Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
S.Kamczyk, A.Biernat

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.