Katarzyna Kapusta

1000 tirów na dobę! W Sławkowie mają dość tirów. Będą stałe kontrole prędkości?

Ul. Hrubieszowską w Sławkowie tylko w ciągu doby przejeżdża prawie tysiąc samochodów ciężarowych Fot. Katarzyna Kapusta Ul. Hrubieszowską w Sławkowie tylko w ciągu doby przejeżdża prawie tysiąc samochodów ciężarowych
Katarzyna Kapusta

Prawie 1000 tirów na dobę przejeżdża ulicami Hrubieszowską i Groniec. Władze Sławkowa chcą regularnych kontroli prędkości w tym miejscu, bo - jak twierdzą mieszkańcy - tiry dosłownie pędzą pod ich oknami.

Będzie więcej kontroli prędkości w Sławkowie? To bardzo możliwe. Burmistrz Sławkowa zwrócił się do Inspekcji Transportu Drogowego i komendanta powiatowego policji z prośbą o wprowadzenie na terenie miasta regularnych pomiarów prędkości samochodów ciężarowych.

Chodzi w szczególności o ulice Hrubieszowską i Groniec, a także o odcinek ulicy Hallera, od skrzyżowania z Wrocławską do cmentarza.

Ulicą Hrubieszowską i ul. Groniec na dobę przejeżdża prawie 1000 tirów. W tym rejonie ograniczenie prękości na drogach gminnych wynosi 50 kilometrów na godzinę, jednak jak twierdzą mieszkańcy, prękość ta jest bardzo często przekraczana. Dlatego władze Sławkowa zdecydowały się na ten krok, po zgłoszeniach od mieszkańców. Część kierowców tirów, by uniknąć przejazdu przez bramownicę viaTOLL na drodze krajowej numer 94, wybiera przejazd ciągiem powiatowych ulic Wrocławska - Piłsudskiego - Olkuska.

- Wspólnie z samorządami zagłębiowskimi i spółkami kolejowymi, prowadzącymi działalność w oparciu o szeroki tor, zabiegamy o budowę łącznika drogi S1 z zespołem terminali przeładunkowych - mówi mówi Rafał Adamczyk, burmistrz Sławkowa. - Do czasu jego powstania z problemem musimy radzić sobie w inny sposób - dodaje Rafał Adamczyk.

Pozostało jeszcze 36% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Kapusta

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.