Justyna Przybytek

100-lecie powstań śląskich: w Muzeum Śląskim w Katowicach zainaugurowano obchody. Będą wystawy, widowiska i koncerty

Marszałek Jakub Chełstowski (od lewej), kompozytor Jan A.P. Kaczmarek i Marek Zieliński, szef Instytucji Kultury Ars Cameralis, podpisali list intencyjny Fot. Marzena Bugała-Azarko Marszałek Jakub Chełstowski (od lewej), kompozytor Jan A.P. Kaczmarek i Marek Zieliński, szef Instytucji Kultury Ars Cameralis, podpisali list intencyjny o organizacji koncertu na Stadionie Śl.
Justyna Przybytek

Wystawy, widowiska, koncerty, defilady, rekonstrukcje historyczne - to w skrócie program obchodów 100-lecia powstań śląskich. Obchody zainaugurowano wczoraj w Muzeum Śląskim w Katowicach. Jednym z najważniejszych wydarzeń w tym roku, czyli w roku stulecia wybuchu I powstania śląskiego, będzie symfoniczny koncert na Stadionie Śląskim, do którego muzykę skomponuje Jan A.P. Kaczmarek, laureat Oscara za muzykę do filmu „Marzyciel”.

W Katowicach zainaugurowano obchody 100-lecia powstań śląskich, zaprezentowano film promujący powstania, logo jubileuszu, a także najważniejsze wydarzenia zaplanowane na 2019 rok. Jak mówił Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski, przed nami 4-letni proces upamiętniania zarówno powstań, jak i powrotu części Górnego Śląska do macierzy.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Justyna Przybytek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.