Patryk Osadnik

1327 drzew posadzono w Parku Śląskim. Wcześniej tyle samo wycięto

Do Parku Śląskiego trafiły specjalnie ukorzenione drzewa, które po posadzeniu latem mają wytrzymać upały i suszę Fot. patryk osadnik Do Parku Śląskiego trafiły specjalnie ukorzenione drzewa, które po posadzeniu latem mają wytrzymać upały i suszę
Patryk Osadnik

W Parku Śląskim posadzono 1327 nowych drzew. To symboliczna odpowiedź marszałka na wycinkę takiej samej liczby drzew przez dewelopera bezpośrednio obok parku.

Nowe nasadzenia odbyły się 2 sierpnia. Wzięli w niej udział przedstawiciele urzędu marszałkowskiego, społecznicy, harcerze czy pracownicy Parku Śląskiego. Lipy, klony, graby i jarząby ufundowało Nadleśnictwo Kobiór w ramach działał proekologicznych.

- Z uwagi na złe informacje, które docierały do nas z Chorzowa, czyli plan wycinki 1327 drzew na historycznym terenie Parku Śląskiego, pomyślałem, że my te drzewa możemy zasadzić w naszym parku. To pewien gest, symbol, który ma pokazać, że wszystko jest w rękach urzędników - mówił Jakub Chełstowski, marszałek województwa.

Akcja miała nie tylko walor ekologiczny. Była to kolejna tura politycznych szachów pomiędzy Chełstowskim i Andrzejem Kotalą, prezydentem Chorzowa. Pomiędzy nimi wciąż trwa walka o sposób zatrzymania wycinki drzew na historycznym terenie parku.

Patryk Osadnik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.