20 koktajli Mołotowa pod domem biznesmena

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Bolt
Łukasz Cieśla

20 koktajli Mołotowa pod domem biznesmena

Łukasz Cieśla

Policja oraz... jasnowidz szukają osób, które od czterech lat nękają przedsiębiorcę z Murowanej Gośliny. Ktoś próbuje go zastraszać i podpalić jego domy przy użyciu tzw. koktajli Mołotowa.

Zaczęło się w 2012 roku. Ktoś dwukrotnie próbował podpalić posesję przedsiębiorcy z Murowanej Gośliny, prowadzącego firmę transportową. Za pierwszym razem w jego dom rzucono sześcioma koktajlami Mołotowa, a czternaście (!) kolejnych butelek było przygotowanych do użycia. Sprawcy nie zrobili wielkiej szkody materialnej, bo koktajle albo odbijały się od ścian, albo gasły jeszcze w trakcie lotu.

Sprawcy zasiali jednak strach w rodzinie biznesmena, będącego ojcem małych dzieci. Tym bardziej, że w 2012 roku miał miejsce jeszcze jeden atak. Do przyczepy kempingowej, w której siedział ochroniarz, wrzucono kanister z benzyną. Skończyło się na strachu.

W 2013 roku sprawcy uderzyli ponownie. Tym razem trzy razy próbowali podpalić dom lub zastraszyć biznesmena. Rzucali petardę, dwa koktajle Mołotowa, podpalili też drzwi jego domu.

Kolejny atak miał miejsce niedawno, w sierpniu tego roku. W nocy sprawcy znowu rzucali w jego dom butelkami z benzyną. Po raz kolejny były to „niedoloty”, które zgasły jeszcze przed uderzeniem w dom.

- Nie mam pojęcia, kto za tym wszystkim stoi - zaznacza przedsiębiorca.

- Nikomu nie wszedłem w drogę w interesach, nikomu nie jestem niczego winien. Poza tymi atakami nie pojawiły się żadne inne groźby czy żądania. Nie wiem więc, o co chodzi sprawcom. Motyw rodzinny czy osobisty też odpada. Nie mam żadnych kochanek ani konfliktów osobistych

- przekonuje.

Podpalenie samochodu w Karpaczu. Nagranie z monitoringu:

Źródło: Jelenia.tv

Biznesmen dwukrotnie był u jasnowidza Krzysztofa Jackowskiego. Pojechał do niego już po pierwszym, nieudanym ataku z 2012 roku. Niedawno znowu skorzystał z jego usług.

- Ostatnio jasnowidz z Człuchowa powiedział mi, że za atakami stoi człowiek z Murowanej Gośliny, który także prowadzi działalność i postrzega mnie jak konkurencję

. Do ataków na mnie ma wynajmować trzech chłopaków. Jasnowidz podał, gdzie mieszkają wykonawcy tych zleceń, podał konkretne ulice. Policja sprawdziła te informacje, ale jak mi powiedziała, nic się nie potwierdziło - opowiada biznesmen.

Zarówno on, jak i poznańska policja wyznaczyli nagrodę za wszelkie informacje, które przyczynią się do wyjaśnienia sprawy. Kwoty nie ujawniają, ale wiadomo, że jest ona znaczna. Dzwonić można na policyjny numer telefonu: 796-658-459.

Na ten sam numer telefonu można dzwonić w sprawie innych podpaleń, które wyjaśnia policja. Latem tego roku, w lipcu i sierpniu, spłonęło kilka samochodów na parkingach w pobliżu mieszkań... policjantów.

W lipcu przy ul. Małachowskiego 2 w Poznaniu spłonęła toyota i opel, a świadkowie widzieli dwóch uciekających mężczyzn. Prawdopodobnie byli sprawcami.

W sierpniu przy Małachowskiego 7 ktoś wybił przednią szybę w peugeocie i podpalił go od środka. Przy okazji tego pożaru uszkodzony został stojący obok seat oraz elewacja bloku.

Również w sierpniu, przy Małachowskiego 4, podpalono citroena i volkswagena. Pod jednym z nich znaleziono dziesięciolitrowy kanister.

- W obu tych sprawach, czyli atakach na biznesmena z Murowanej Gośliny oraz podpalaniach samochodów, liczymy na kontakt od świadków. Każdy, kto przyczyni się do wyjaśnienia tych podpaleń, może liczyć na nagrodę finansową

- zapewniają poznańscy policjanci.

Łukasz Cieśla

Zajmuję się głównie sprawami kryminalnymi, śledztwami, prokuraturą i procesami sądowymi. Chętnie podejmuję również inne, ciekawe i kontrowersyjne tematy. Czasami piszę o polityce. Jestem współautorem reportaży telewizyjnych w "Superwizjerze TVN".

Wychodzę z założenia, że najciekawsi są ludzie i fakty.

W "Głosie Wielkopolskim" swoje pierwsze teksty opublikowałem jeszcze jako student, latem 2003 roku. Prywatnie jestem pasjonatem sportu pod różnymi postaciami, podróży i Gruzji, do której jeżdżę od kilkunastu lat.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.