Paulina Musialska

200 miejsc pracy dla Zawiercia. Panattoni buduje halę. To miasto potrzebuje inwestycji

Panattoni Europe rozpoczął już budowę hali magazynowej dla amerykańskiego inwestora Fot. Paulina Musialska Panattoni Europe rozpoczął już budowę hali magazynowej dla amerykańskiego inwestora
Paulina Musialska

Trwa budowa nowej hali magazynowej w Strefie Aktywności Gospodarczej w Zawierciu. Ma tam pracować nawet 200 osób. Inwestorem jest Panattoni Europe, deweloper powierzchni przemysłowych nie tylko w Polsce, ale również w Wielkiej Brytanii, Czechach, Rumunii, Luksemburgu oraz Niemczech.

- Oczywiście halę budujemy dla konkretnego klienta - przekazała nam Anita Pietrzykowska z biura prasowego Panattoni Europe.

Hala magazynowa o powierzchni około 14 tys. metrów kwadratowych budowana jest dla amerykańskiego inwestora. Ze wstępnych deklaracji wynika, że na początku zatrudni on około 100 osób. Docelowo liczba ta może wzrosnąć nawet do 200 miejsc pracy. Budowa hali ma zakończyć się w połowie 2018 roku.

Na terenie Strefy Aktywności Gospodarczej od ponad roku trwają też prace związane z budową nowej hali produkcyjnej Virtu. Firma znana jest z produkcji dań gotowych. Jej hala będzie miała również 14 tys. metrów kwadratowych. Uruchomienie planowane jest na pierwszy kwartał 2018 roku. Virtu ma zatrudnić 80-100 osób.

- Z doświadczenia jednak wiem, że zatrudnienie okazuje się wyższe, niż inwestorzy zakładają na początku - mówi Wojciech Dziąbek, p.o. dyrektora Agencji Rozwoju Zawiercia, która zarządza SAG. - Inwestycje prowadzi również firma Tauron, która chce postawić w strefie swoją stację elektroenergetyczną - dodaje.

W dalszej części:

 • O innych planach inwestorów wobec SAG
 • Co jest najlepszą reklamą dla strefy?
Pozostało jeszcze 32% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Paulina Musialska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.