20-latek napadł na ekspedientkę

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Jakubczak
Katarzyna Pomianowska

20-latek napadł na ekspedientkę

Katarzyna Pomianowska

W poniedziałek policjanci zatrzymali 20-latka, który dwa dni wcześniej dokonał rozboju na ekspedientce jednego ze sklepów na terenie Brodnicy.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę popołudniu w sklepie spożywczym.

- Nieznany mężczyzna wszedł do sklepu i kupił gumy do żucia, za które zapłacił i wyszedł - mówi Agnieszka Łukaszewska, rzecznik brodnickiej policji i dodaje: - Po upływie około godziny wrócił na miejsce i chciał kupić napój. Postawił go na ladzie sklepowej wykorzystał chwilową nieuwagę sprzedającej i siłą przyciągnął ją do siebie żądając wydania pieniędzy.

Mężczyzna z otwartej szuflady kasy wyciągnął 715 złotych i zaczął uciekać. Po zgłoszeniu - sprawą zajęli się brodniccy kryminalni, którzy zabezpieczyli nagranie ze sklepowej kamery, na której widać moment zdarzenia i sylwetkę sprawcy.

Zabezpieczony materiał w postaci nagrania i zdjęć, przedstawiany był policjantom podczas codziennych odpraw do służby.

- W poniedziałek - dwa dni po zdarzeniu, policjanci ruchu drogowego, pełniący służbę na terenie miasta, około godz. 9 przy ul. Mazurskiej zauważyli młodego mężczyznę odpowiadającego wyglądowi mężczyzny, którego zarejestrowała sklepowa kamera - mówi policjantka.

Funkcjonariusze nie mieli wątpliwości, ze to poszukiwany rozbójnik. Policjanci zatrzymali 20-letniego, jak się okazało mieszkańca Inowrocławia, w policyjnym areszcie.

Mężczyzna przyznał się do popełnienia tego przestępstwa. Tego samego dnia usłyszał zarzut przestępstwa rozboju, za co grozi mu kara do dwunastu lat pozbawienia wolności. Kryminalni z brodnickiej komendy wystąpili z wnioskiem do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu.

Katarzyna Pomianowska

Od 2004 roku pracuje w oddziele "Gazety Pomorskiej" w Brodnicy. Zajmuje się przygotowaniem stron poświęconych powiatowi brodnickiemu i nowomiejskiemu (zarówno w papierze jak i internecie). Redaguję również bezpłatne wydanie gazety Nasze Miasto Brodnica.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.