21 listopada ślubowanie nowej Rady Miejskiej Łodzi i prezydent Hanny Zdanowskiej

Czytaj dalej
Fot. Fot.Szymczak Krzysztof/Polska Press
Marcin Darda

21 listopada ślubowanie nowej Rady Miejskiej Łodzi i prezydent Hanny Zdanowskiej

Marcin Darda

W środę 14 listopada radni Rady Miejskiej Łodzi zebrali się na sesji po raz ostatni w mijającej kadencji. Zaprzysiężenie nowej rady oraz prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej odbędzie się natomiast w najbliższą środę 21 listopada.

Pierwsza sesja nowej, tym razem pięcioletniej kadencji Rady Miejskiej Łodzi rozpocznie się o godz. 9 w środę 21 listopada. Po złożeniu ślubowania przez radnych w obecności komisarza wyborczego, obrady przejmie radny senior, czyli Bogusław Hubert, wybrany z listy komitetu Hanny Zdanowskiej. Hubert doprowadzi do wyboru przewodniczącego Rady Miejskiej, a tym mam być radny debiutant, Marcin Gołaszewski, szef regionu łódzkiego Nowoczesnej.

To jedna z kandydatur, którą ustalono podczas rozmów w lipcu, gdy PO i Nowoczesna układały się co do wspólnego startu w wyborach samorządowych w Łodzi. Wybór Gołaszewskiego oznacza, że sesja z 14 listopada była ostatnią prowadzoną przez Tomasza Kacprzaka (PO) w roli przewodniczącego. Był nim od grudnia 2007 r., za wyjątkiem ostatniego półtorarocza kadencji 2010-14.

Radni należący do Nowoczesnej i PO, a także radni bezpartyjni, którzy zdobyli mandaty z listy komitetu Hanny Zdanowskiej, utworzą wspólny klub po nazwą Klub Koalicji Obywatelskiej. Oddzielnie powstanie klub SLD, którego radni startowali z list Zdanowskiej, a są w koalicji z klubem KO. Przewodniczącą klubu SLD zostanie prawdopodobnie Małgorzata Moskwa - Wodnicka, zaś w KO Mateusz Walasek, obecny szef klubu Platformy, a w roli jego zastępcy wymienia się nieoficjalnie m.in. Bartosza Domaszewicza.

Pozostało jeszcze 48% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marcin Darda

Dziennikarz Dziennika Łódzkiego. Najważniejsze informacje ze świata polityki, samorządów i partii politycznych Łodzi i regionu łódzkiego. Informacje zdobywam sam, zazwyczaj takie, którymi władza nie chciałaby się chwalić na konferencjach prasowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.