Patryk Drabek

22-latek z Zabrza i jego wspólnicy mogą trafić za kratki nawet na 15 lat

22-latek z Zabrza i jego wspólnicy mogą trafić za kratki nawet na 15 lat
Patryk Drabek

Czteroosobową grupę rozbili kryminalni z KWP w Katowicach, a teraz do sądu trafił akt oskarżenia. Szczegóły procederu mogą zaskakiwać.

Zakończyło się śledztwo Prokuratury Okręgowej w Katowicach dotyczące między innymi przetrzymywania zakładników, których zmuszano do dokonywania wyłudzeń. Prokurator skierował do Sądu Okręgowego w Katowicach akt oskarżenia przeciwko 4 mężczyznom. Zarzucono im popełnienie 52 przestępstw. O skierowaniu do sądu aktu oskarżenia poinformowała we wtorek Prokuratura Okręgowa w Katowicach.

Kryminalni rozbili grupę
Sprawa ujrzała jednak światło dzienne już na początku sierpnia tego roku, kiedy to Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach poinformowała o zatrzymaniu 22-letniego mieszkańca Zabrza. Z naszych informacji wynika, że już wcześniej było on znany stróżom prawa. Przede wszystkim ze względu na przestępstwa gospodarcze. Tym razem posunął się jednak jeszcze dalej...

Latem 22-latek usłyszał w sumie 37 zarzutów. Chodziło między innymi o przetrzymywanie zakładników, zmuszanie ich do określonych zachowań oraz liczne oszustwa. Sąd Rejonowy Katowice - Wschód zdecydował wówczas o tymczasowym, trzymiesięcznym areszcie dla podejrzanego.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Patryk Drabek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.