250 tysięcy złotych dla łódzkich studentów w konkursie dotacyjnym. Program "Łódź naukowa, Łódź akademicka 2021”

Czytaj dalej
Fot. materiały prasowe
Dariusz Pawłowski

250 tysięcy złotych dla łódzkich studentów w konkursie dotacyjnym. Program "Łódź naukowa, Łódź akademicka 2021”

Dariusz Pawłowski

Ogłoszono wyniki konkursu dotacyjnego „Łódź naukowa, Łódź akademicka 2021”, którego operatorem jest Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich Opus. Urząd Miasta Łodzi przeznaczył na ten cel 250 tysięcy zł.

W tym roku do konkursu wpłynęły 52 wnioski. Dotację otrzymało 15 projektów - jej minimalna wysokość wynosiła siedem tysięcy złotych, a maksymalna 25 tys. Dofinansowane projekty będą realizowane przez lub we współpracy z łódzkimi uczelniami: Politechniką Łódzką, Uniwersytetem Łódzkim, Uniwersytetem Medycznym w Łodzi, Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi, Akademią Muzyczną w Łodzi oraz Akademią Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi.

Wśród wspartych finansowo projektów znalazły się kampanie promujące uczelnie, wydarzenia o charakterze naukowym, wizyty znanych autorytetów naukowych oraz wyjazdy studentów do zagranicznych ośrodków naukowych w celu wzięcia udziału w międzynarodowych konkursach naukowych i artystycznych. Jednym z beneficjentów w tym właśnie obszarze został zespół GUST (Generative Urban Small Turbine) z Politechniki Łódzkiej, który dzięki pozyskanej dotacji weźmie udział w konkursie International Small Wind Turbine Contest w Holandii na projekt i prototyp przydomowej turbiny wiatrowej. Na liście są także m.in. łódzki musical, Dni Informatyki, czy kurs mistrzowski mezzosopranistki Christianne Stotijn.

Projekty objęte dotacją będą realizowane od 15 lutego do 15 listopada.

Dariusz Pawłowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.