Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

26-letni nożownik z Rudy Śląskiej zabił babcię. To syn właściciela firmy Mard

Czytaj dalej
Patryk Drabek, TES

26-letni nożownik z Rudy Śląskiej zabił babcię. To syn właściciela firmy Mard

Patryk Drabek, TES

Rodzinna tragedia w Rudzie Śląskiej. Nie żyje 80-letnia kobieta, a 23- i 64-latek trafili do szpitala. Okazało się, że zaatakował ich członek rodziny. Spokojnym osiedlem w Rudzie Śląskiej-Bykowinie wstrząsnęła wczoraj rodzinna tragedia w jednym z domów jednorodzinnych przy ulicy Sikorek. 26-letni Paweł D. zaatakował nożem swoją babcię, tatę i młodszego brata. Paweł D. jest synem właściciela firmy górniczej Mard, o której głośno zrobiło się po katastrofie w kopalni Halemba.

Spokojnym osiedlem w Rudzie Śląskiej-Bykowinie wstrząsnęła wczoraj rodzinna tragedia w jednym z domów jednorodzinnych przy ulicy Sikorek. 26-letni Paweł D. zaatakował nożem swoją babcię, tatę i młodszego brata. Policja otrzymała zgłoszenie dotyczące tego napadu o godzinie 8.40. Sąsiad zauważył, że w oknie stoi młody zakrwawiony mężczyzna i woła o pomoc. Na miejsce natychmiast wysłano 4 zespoły ratownictwa medycznego oraz policjantów.

Liczne rany kłute
W mieszkaniu policjanci znaleźli 80-letnią kobietę, która nie dawała już oznak życia. Jak relacjonowali mundurowi, miała liczne rany cięte i kłute.

23-letni brat sprawcy, również z licznymi ranami zadanymi nożem (policjanci znaleźli narzędzie zbrodni w domu - dop. red.), trafił do szpitala w Chorzowie.

Jego 64-letniego ojca przetransportowano do szpitala w Rudzie Śląskiej-Goduli. Stan mężczyzn był określany jako bardzo ciężki. Do wieczora na miejscu pracowała ekipa dochodzeniowo-śledcza, która zabezpieczała ślady pod nadzorem prokuratora.

- To była normalna, spokojna rodzina - twierdzi asp. Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej.

Z policyjnych danych wynika, że w ostatnich latach w tym domu nie było żadnych interwencji. Policję powiadomił sąsiad, który podszedł do okna i zauważył coś niepokojącego.

W oknie domu po drugiej stronie ulicy dostrzegł 23-latka, który był zakrwawiony i wzywał pomocy. Sąsiad natychmiast sięgnął po telefon i powiadomił służby. Mężczyzna nie chciał rozmawiać z przedstawicielami mediów. Podkreślał tylko, że każdy zachowałby się tak samo, a on nie chce robić z siebie medialnego bohatera.

26-latka i jego rodzinę zna od 26 lat. Przypadek sprawił, że był akurat w domu. Na co dzień pracuje bowiem w Niemczech i dopiero wrócił z zagranicy, wykorzystując urlop.

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Patryk Drabek, TES

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.