Aleksandra Smolak

300 plus starczy na szkolną wyprawkę? Sprawdziliśmy

300 plus starczy na szkolną wyprawkę? Sprawdziliśmy
Aleksandra Smolak

Zostały nam jeszcze nieco ponad trzy tygodnie, aby wyprawić dziecko do szkoły. Sklepy już kuszą promocjami

Sklepy przypominają o zbliżającym się końcu wakacji. Na półkach pojawił się już szkolny asortyment. Jeżeli wysyłamy dziecko do szkoły po raz pierwszy, mamy całkiem sporo do kupienia. Od czego zacząć? Najlepiej od plecaka lub tornistra, wedle upodobań. Najtaniej jest oczywiście w popularnych dyskontach. W Biedronce za plecak szkolny zapłacimy niecałe 28 zł, a w Lidlu 27 zł. Jeszcze taniej jest w Tesco, tu plecak kupimy już za 9,99 zł. Jeżeli zdecydujemy się jednak kupić dziecku tornister, musimy się szykować na koszt w granicach 100 zł. Kiedy chcemy oszczędzić dziecku noszenia ciężarów, zakupić powinniśmy plecak na kółkach, w Lidlu dostępne są już za 55 zł. Do plecaka konieczny jest piórnik. Największy wybór jest w Tesco, ceny zaczynają się od 15 zł, jednak za piórnik z wyposażeniem zapłacimy już prawie 40 zł. Przydadzą się też zeszyty, najtańsze są w Biedronce, tu za zeszyt A5 zapłacimy 0,35 zł.

Przyborów całe mnóstwo

Jeżeli nie zdecydujemy się na zakup piórnika wraz z wyposażeniem, osobno będziemy musieli kupić m.in. kredki, pióro, długopisy, gumkę, temperówkę itd.

W Tesco za 9,99 zł kupimy kredki, a za pióro kulkowe zapłacimy prawie 40 zł. W Lidlu zestaw długopisów żelowych kosztuje prawie 18 zł, a zestaw markerów permanentnych kosztuje 3,99 zł. To tylko przykłady, ale jak by nie liczyć, zdecydowanie korzystniej dla naszego portfela będzie zainwestować w piórnik z wyposażeniem, tym bardziej że to nie koniec wydatków.

Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Aleksandra Smolak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.