33 kilometry nowych ścieżek rowerowych w Zielonej Górze [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Leszek Kalinowski

33 kilometry nowych ścieżek rowerowych w Zielonej Górze [WIDEO]

Leszek Kalinowski

Ponad 33 kilometry ścieżek rowerowych powstanie do trzeciego kwartału 2018 roku. Kosz tej inwestycji to 37 milionów złotych.

- Chętnie przesiadłabym się z auta na rower, gdyby była lepsza sieć tras rowerowych - przyznaje Ewelina Jarczewska. - Na razie jadę kawałek, a potem zaczyna się chodnik. To mi się nie podoba.

Ścieżek w mieście przybywa systematycznie. Jak mówi prezydent Janusz Kubicki w tej chwili sieć wydłuży się o kolejne 5 kilometrów. A to za sprawą remontu ul. Bohaterów Westerplatte, al. Zjednoczenia i budowy Trasy Aglomeracyjnej. Wkrótce także rozpocznie się duża inwestycja, dzięki której wybudowane zostaną 33 kilometry tras rowerowych. Wczoraj marszałek Elżbieta Anna Polak podpisała umowę z prezydentem miasta Januszem Kubickim o dofinansowaniu projektu wartego 37 mln zł (w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych miasto dotrzyma 30 mln zł).

Czytaj w czwartek, 6 lipca, w „Gazecie Lubuskiej” i w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.