360 dookoła Śląska: Byliśmy na budowie bloku energetycznego 910 MW w Jaworznie WIDEO 360

Czytaj dalej
Anna Zielonka

360 dookoła Śląska: Byliśmy na budowie bloku energetycznego 910 MW w Jaworznie WIDEO 360

Anna Zielonka

W Jaworznie powstaję ogromny blok energetyczny o mocy 910 MW. Należy do Grupy Tauron. Ma zasilić w energię elektryczną 5 procent Polaków.

Budowa bloku rozpoczęła się we wrześniu 2014 roku. Ten ma zostać oddany do użytku w 2019 roku. Postępy widać gołym okiem, a jaworznianie z zaciekawieniem przyglądają się powstającemu olbrzymowi. Przypominamy, że będzie to największy blok energetyczny Tauron Wytwarzanie. Sama chłodnia kominowa, której podstawa ma rozmiary pełnowymiarowego boiska piłkarskiego, osiągnie wysokość aż 180 metrów (będzie wiec dwa razy wyższa niż ta w Elektrowni Łagisza w Będzinie).

Jak mówi Filip Grzegorczyk, prezes zarządu Tauron Polska Energia, budowa nowego bloku 910 MW w Elektrowni Jaworzno to bardzo wymagająca i największa tego typu inwestycja w naszym kraju. Blok energetyczny 910 MW w Jaworznie koncernu Tauron zaopatrzy w prąd pięć procent polskich gospodarstw domowych. Energia elektryczna z Jaworzna trafi do domów w południowej Polsce.

Postanowiliśmy zobaczyć tego olbrzyma z bliska i dowiedzieć się, z czego będzie się składać. Po placu budowy oprowadził nas inżynier Piotr Sznajder, pracownik techniczny na budowie bloku w Grupie Tauron.

ZOBACZ POPRZEDNIE ODCINKI 360 DOOKOŁA ŚLĄSKA

Anna Zielonka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.