360 Śląskie. Ustroń jest piękny o każdej porze ZDJĘCIA 360

Czytaj dalej

360 Śląskie. Ustroń jest piękny o każdej porze ZDJĘCIA 360

Z naszą kamerą 360 stopni odwiedziliśmy Ustroń. To niezwykłe miejsce, ale zimą wygląda cudownie. W licznych restauracjach i gospodach można napić się kawy, zjeść ciastko lub posmakować regionalnej potrawy. Turyści są zachwyceni nie tylko pięknymi widokami, ale także licznymi atrakcjami Ustronia. Zobaczcie na zdjęciach 360.

Naszą wizytę w malowniczej uzdrowiskowej miejscowości u stóp Równicy rozpoczęliśmy oczywiście od urokliwego ustrońkiego Rynku. Stąd bardzo blisko do popularnego o każdej porze roku wśród mieszkańców i turystów deptaka w ciągu ul. Michała Grażyńskiego, gdzie w rozlicznych restauracjach i gospodach można napić się dobrej kawy, zjeść pyszne ciastko lub loda czy posmakować jakiejś typowo regionalnej potrawy.

Będąc w Ustroniu swoje kroki koniecznie trzeba także skierować do Muzeum Ustroń-s-kiego im. Jana Jarockiego, które znajduje się przy ul. Hutniczej 3, w zabytkowym budynku dawnej huty „Klemens” (czynnej w latach 1772-1897). Placówka została założona 18 kwietnia 1986 r. i znajdują się w niej zabytkowe eksponaty związane z hutnictwem i kuźnictwem oraz skansen przemysłowy i rolniczy. Od 2006 r. Muzeum Ustrońskie jest na trasie Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego.

Kliknij w przycisk PLAY i zobacz Ustroń na zdjęciach 360 stopni

- W naszym muzeum jest bardzo dużo ciekawych i różnorodnych wystaw. Kto interesuje się historią tego terenu może dowiedzieć się o naprawdę ciekawej, dwutorowej historii Ustronia - jako uzdrowiska i miejscowości przemysłowej. Co ciekawe, przemysł i uzdrowisko nie wykluczały się, a wręcz przemysł wzbogacał charakter uzdrowiskowy. Na przykład żużel, jako pozostałość z wielkiego pieca, był wykorzystywany słynnych kąpielach żużlowych - opowiada Lidia Szkaradnik, dyrektor Muzeum Ustrońskiego, dodając, że w placówce znajdują się wystawy dla rodzin wielopokoleniowych każdy znajdzie coś dla siebie i na pewno nie będzie się nudził.

Ale Ustroń to także wiele innych atrakcji, w tym m.in. niecodzienny Leśny Park Niespodzianek - znakomite miejsce wypoczynku i edukacji dla całych rodzin, gdzie można zobaczyć dosłownie na wyciągnięcie ręki m.in. muflony i daniele, żubry, jelenie szlachetne, sarny, dziki, żbiki czy jenoty oraz ptaki drapieżne i sowy podczas ich lotów.

Ustroń to także znakomite miejsce aktywnego wypoczynku - w pobliżu są popularne wśród turystów i narciarzy szczyty Równica oraz Czantoria.

- Tutaj jest przepięknie. Jestem zauroczona tymi widokami. Jeszcze chciałabym tutaj wrócić latem - mówiła Jadwiga Igańska, którą spotkaliśmy Augustynem Gutkiem w centrum Ustronia.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.