360Śląskie: odwiedzamy bawialnię w Będzinie i lodowisko w Spodku [ZDJĘCIA 360, WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Marzena Bugała/Lucyna Nenow
red.

360Śląskie: odwiedzamy bawialnię w Będzinie i lodowisko w Spodku [ZDJĘCIA 360, WIDEO]

red.

W naszym województwie trwają zimowe ferie. Sposobów na ich spędzenie jest mnóstwo. My, wraz z kamerą 360, przyjrzeliśmy się dwóm z nich. Zobaczcie jak z takiej perspektywy wygląda nowa bawialnia w Będzinie oraz lodowisko w katowickim Spodku.

Nowa Bawialnia Miejska w Będzinie została uroczyście otwarta w ubiegły piątek. Ma ona być kolejnym elementem, którym ma wyróżniać Będzin na tle innych zagłębiowskich miast. Do tej pory Strefy Aktywności Rodzinnej w Będzinie cieszyły się ogromnym uznaniem wśród mieszkańców, przede wszystkim tych najmłodszych, a bawialnia ma być uzupełnieniem tej oferty, choćby ze względu na fakt, że ze stref aktywności dzieci korzystają głównie latem. Podobnie jest z wodnym placem zabaw.

Podczas ferii zimowych bawialnia będzie czynna od godziny 12 do godzin wieczornych. W weekendy od godziny 10. Po zakończeniu ferii od poniedziałku do piątku bawialnia będzie czynna od godziny 15, a w weekendy od godziny 10.

Lodowisko w katowickim Spodku czynne jest przez siedem dni w tygodniu. W dni powszednie pojeździmy od godz. 12 do 19.30, zaś w weekendy od 10.30 do 19.30.

Bilety w cenach: normalny - 10 zł, ulgowy (przysługuje dzieciom i młodzieży do ukończenia szkoły średniej za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej) - 7 zł, dzieci do lat 7 - 5 zł.

Można je kupić na trzy sposoby: w kasach - na pół godziny przed rozpoczęciem pierwszej ślizgawki danego dnia - oraz w dowolnym czasie przez stronę www.bilety24.pl/public/spodek.

Dodajmy jeszcze, że lodowisko znajduje się w przylegającej do Spodka hali. Oddano ją do użytku w roku 1969, na dwa lata przed ukończeniem budowy Spodka. Płyta lodowiska jest długa na 60 metrów, szeroka na 30 m. Na widowni mogą zasiąść 1182 osoby. Jednorazowo ze ślizgawki korzystać może do 300 osób. W hali obyły się m.in. Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie 1976, natomiast w 2016 r. – Hokejowe Mistrzostwa Świata I Dywizji oraz Mistrzostwa 4 Narodów w Łyżwiarstwie Figurowym.

Kliknij w przycisk Play i zobacz WIDEO 360

red.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.