4 Design Days: w MCK trwają Dni Otwarte. Co tu znajdziemy? ZDJĘCIA

Czytaj dalej
Fot. LOTA
Justyna Przybytek - Pawlik

4 Design Days: w MCK trwają Dni Otwarte. Co tu znajdziemy? ZDJĘCIA

Justyna Przybytek - Pawlik

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym trwają Dni Otwarte w ramach 4 Design Days, wydarzenia wokół architektury, dizajny i nieruchomości. Na odwiedzających MCK czekają liczne atrakcje, wykłady, panele dyskusyjne, Silesia Bazaar, ale też wystawy wyjątkowych mebli, elementów wystroju wnętrz.

4 Design Days w Katowicach potrwa do niedzieli. Dwa ostatnie dni kongresu to Dni Otwarte dla wszystkich mieszkańców regionu. To właśnie w tych dniach w MCK odbędą się pierwsze targi niezależnego dizajnu na Śląsku - SILESIA BAZAAR Dizajn vol.1. Wśród wystawców SILESIA BAZAAR Dizajn znajdą się producenci mebli, dodatków do domu, akcesoriów i manufaktury wszelkiego rodzaju przedmiotów użytkowych. Znajdziemy tu między innymi biżuterię z węgla marki BroKat, czy lampy stworzone ze zużytych części samochodowych Rec.On.

Pierwsza edycja Silesia Bazaar Dizajn skupia około 50 różnych firm. Wspólnym mianownikiem wszystkich obecnych na targach marek jest niepowtarzalny styl i niszowy charakter.

Gośćmi specjalnymi dni otwartych 4 Design Days są gwiazdy telewizji: Omenaa Mensah, Natalia Nguyen, Tomasz Pągowski oraz Zbigniew Urbański. To oni poprowadzą w sobotę i niedzielę dyskusje na temat multimedialnych dodatków i gadżetów w domu, panele dotyczące dizajnerskich dodatków, , czy opowiedzą o innowacjach w kuchniach XXI wieku.

W sobotę najwięcej słuchaczy przyciągnęły dwa wydarzenia na scenie głównej w sali wystawienniczej MCK: panel "Śląsk którego nie było", o niezrealizowanych w regionie projektach architektonicznych (panel Dziennika Zachodniego) oraz wykład Roberta Koniecznego.

W niedzielę ciąg dalszy ciekawych spotkań, wykładów. Mowa będzie m.in. o tym, jak projektowane są kuchnie, jak mieszkają gwiazdy, o roli dizajnu w centrach handlowych, o inteligentnych domach i domach, które budować będziemy za 25 lat. Także w niedzielę odbędzie się kolejny panel Dziennika Zachodniego "Wizualizacje kontra realizacje". Usłyszymy m.in. jak przygotowuje się wizualizacje, które realizacje są zgodne z tym, co zapowiadali inwestorzy i zobaczymy wybrane wizualizacje oraz zdjęcia najważniejszych inwestycji zrealizowanych w regionie w ciągu ostatnich dwóch lat.

4DD w sobotę i niedzielę będą trwały od 10. do 18. . Bilety wstępu można zakupić przez portal kupbilet.pl lub bezpośrednio przed wejściem na wydarzenie w MCK. Wejściówki dla dorosłych kosztują 5 zł, emeryci i dzieci do lat 6 wchodzą za darmo, zaś młodzież i studenci zapłacą po 3 zł za wstęp. Bilet rodzinny dla dwóch do pięciu osób kosztuje 10 zł.


*Studniówki 2016 Szalona zabawa maturzystów. Zobaczcie, co się dzieje ZDJĘCIA + WIDEO
*Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
*Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
*Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
*1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

Justyna Przybytek - Pawlik

Dziennikarka Dziennika Zachodniego oraz portalu dziennikzachodni.pl. Redaktor tygodnika miejskiego "Kocham Katowice" oraz serwisu katowice.naszemiasto.pl Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Katowiczanka. Fanka podróży krótkich i długich, jazdy na rowerze, spacerów i dobrych książek. Z Dziennikiem Zachodnim związana od 2007 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.