500 minus na głowę [KRONIKA TORUŃSKA]

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Ryszard Warta

500 minus na głowę [KRONIKA TORUŃSKA]

Ryszard Warta

Najciekawsza transakcja ostatnich dni to zakup hotelu Mercure Centrum Toruń, czyli starego dobrego „Heliosu” przez firmę Cube.

Pisaliśmy o tym w czwartek, a o tym, jakie zmiany czeka ten obiekt - napiszemy w poniedziałek. Przypomnijmy: Grupa Hotelowa Orbis sprzedała toruński hotel za 18 mln zł. Na tym nie koniec. Spółka Cube zamierza też przejąć dwa hotele stojące tam, gdzie kiedyś stał hotel „Kosmos”. Jeden z nich działa pod marką „Ibis Budget”, drugi, tuż obok, stoi pusty.

Cube to bydgoska firma. A jeśli dołożyć do tego, że ulokowany w najbliższym sąsiedztwie hotel „Copernicus” też należy do bydgoskiej spółki L&P, wychodzi na to, że Bydgoskie Przedmieście stanie się wkrótce przedmieściem bydgoskich hotelarzy. Bydgoszczanie inwestują w Toruniu. I bardzo dobrze. A lokalni superpatrioci, którzy mogą z tego powodu kręcić nosem, niech pocieszą się tym, że Toruń nie tylko góruje nad Bydgoszczą liczbą obiektów noclegowych: 46 do 39, ale w liczbie nocujących gości rozkłada sąsiada na łopatki. W 2016 roku osób korzystających z noclegów w Toruniu było 346,8 tysięcy, a w Bydgoszczy - 191,4 tys. (dane: US Bydgoszcz).

Pozostało jeszcze 48% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ryszard Warta

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.