70 lat Żeromskiego: najpierw msza, potem bal w Holiday Inn

Czytaj dalej
Fot. Mat. II LO
Piotr Sobierajski

70 lat Żeromskiego: najpierw msza, potem bal w Holiday Inn

Piotr Sobierajski

Jutro wielkie święto uczniów, absolwentów i grona pedagogicznego II Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego. Dąbrowska szkoła obchodzi swoje 70-lecie. W tym czasie na stałe zapisała się na kartach historii miasta i jest jedną z najlepszych szkół w regionie.

Szacowny wiek zobowiązuje do tego, by jubilatka godnie wkroczyła w kolejne dziesięciolecie. I tak się stanie za sprawą piątkowego jubileuszu, jaki będzie miał miejsce w Pałacu Kultury Zagłębia.

- Chciałbym zaprosić na nasze jubileuszowe spotkanie wszystkich absolwentów, a także osoby związane z naszą szkołą, pracowników, pedagogów - mówi Piotr Pakuła, dyrektor dąbrowskiego liceum. Można będzie zwiedzić szkołę, wybrać się do budynku przy ul. Mireckiego, w którym najpierw mieściło się II LO, a obecnie istnieje tutaj SP nr 3.

O godz. 13 zaplanowana została uroczysta msza św. w bazylice NMP Anielskiej, którą będzie celebrował absolwent II LO ks. Andrzej Cieślik. Po mszy przemarsz przez miasto do Pałacu Kultury Zagłębia. Tam o godz. 15 rozpoczną się oficjalne, jubileuszowe uroczystości.

Pozostało jeszcze 55% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Sobierajski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.