8 lat temu: to był pierwszy raz zespołu Linkin Park [LINIA CZASU]

Czytaj dalej
Ola Szatan

8 lat temu: to był pierwszy raz zespołu Linkin Park [LINIA CZASU]

Ola Szatan

13 czerwca zespół Linkin Park wystąpił w Chorzowie. To był pierwszy koncert tej amerykańskiej grupy w Polsce. Zagrali jako gość specjalny przed Pearl Jam.

Mamy tego świadomość, że w Polsce jest wielu fanów Linkin Park. Podczas koncertu oczywiście będziemy promować najnowszy album, ale oprócz tego zagramy również utwory z pozostałych albumów. Mamy nadzieję, że zadowolimy wszystkich. Do zobaczenia w Chorzowie - mówił nam Brad Delson, gitarzysta zespołu Linkin Park, z którym rozmawialiśmy w maju 2007 roku. Na miesiąc przed koncertem Linkin Park na Stadionie Śląskim, który odbył się 13 czerwca 2007 roku.

Prezent dla zespołu
To był wyjątkowy dzień, nie tylko dlatego, że Linkin Park był gościem specjalnym przed Pearl Jam. Ale także dlatego, że to był pierwszy w Polsce występ kapeli Brada. Zaplanowany w ramach trasy promującej album „Minutes To Midnight”.

Od wczesnych godzin rannych wokół stadionu zbierały się grupki fanów. Wielkie święto rockowych dźwięków tak naprawdę tylko na moment zostało zakłócone, gdy kilkanaście minut po godz. 15 pojawił się oficjalny komunikat, że bramy stadionu zostaną otwarte godzinę później niż planowano. Powód? Jeden z zespołów zażyczył sobie przebudowy sceny.

Fani Linkin Park szczególnie przygotowali się do imprezy, konkretnie przyszykowali prezent-niespodziankę dla swoich ulubieńców: flagę narodową o wymiarach 3 na 1,5 metra. A następnie zbierali podpisy na płótnie. Flaga miała potem zostać przekazana muzykom podczas specjalnego Meet&Greet.
– Większość z nas chciałaby, żeby zespół nas odwiedził ponownie. Dlatego postanowiliśmy przygotować dla nich coś, co na długo pozostanie im w pamięci - mówił wówczas Szymon Pieprzyk z Rzeszowa, koordynator tamtej akcji.

Debiut na Śląskim
Najpierw młody zespół Gutierez, a potem Coma i w końcu kilkanaście minut po godzinie 19.00 na scenę wyszli Oni. Linkin Park. Zgodnie z przewidywaniami, Amerykanie rozpoczęli koncert od utworu „One Step Closer”. Już samo ich wyjście na scenę wywołało wielką euforię wśród kilkudziesięciu tysięcy fanów. „Lying From You” i „Somewhere I Belong”, które pojawiły się na początku koncertu, wspaniale podkręciły atmosferę. Emocje sięgnęły zenitu, gdy w połowie koncertu zagrali słynny hit „Numb”.

Po koncercie Linkin Park dla około 60 osób nastąpił ciąg dalszy. Spotkanie z zespołem. Bardzo krótkie, ale intensywne. Uśmiechnięci i wyluzowani muzycy siedzieli za stołem i rozdawali autografy, pozowali do zdjęć. - Oczywiście dla nas najbardziej emocjonującym momentem było przekazanie flagi, którą wręczyliśmy wokaliście Chesterowi. Wszyscy muzycy byli pod wrażeniem - mówił nam później Szymon Pieprzyk.

Teraz kolej na Rybnik
25 sierpnia Linkin Park wystąpi na stadionie miejskim w Rybniku. To będzie ich już czwarta wizyta w naszym kraju (wcześniej zagrali jeszcze w Warszawie, a rok temu we Wrocławiu). Bilety na rybnicki koncert kosztują od 193 zł (płyta, General Admission) do 699 zł (Premium VIP).Sprzedają się bardzo dobrze.

Najedź kursorem na linię czasu i przeglądaj historię zespołu

Ola Szatan

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.