A w telewizji przed Ojcem Mateuszem najpierw był Don Matteo [ZOBACZ ZWIASTUN SERIALU]

Czytaj dalej
Maria Zawała

A w telewizji przed Ojcem Mateuszem najpierw był Don Matteo [ZOBACZ ZWIASTUN SERIALU]

Maria Zawała

Ksiądz w roli detektywa? Znamy to dobrze ze szklanego ekranu. Don Matteo, pierwowzór Ojca Mateusza, tropił przestępców po uliczkach włoskiego Gubbio. Jego odpowiednik ma w polskim serialu rysy Artura Żmijewskiego. A Sandomierz i okolice wyglądają nie gorzej niż krajobrazy Umbrii.

Po latach pracy na Białorusi wraca do Polski i obejmuje posadę proboszcza w niewielkiej miejscowości pod Sandomierzem. Posiada talent do rozwiązywania zagadek kryminalnych, co sprawia, że angażuje się w ich wyjaśnianie. Jest niezwykle błyskotliwy, inteligentny i spostrzegawczy. Kto to taki? Naturalnie ojciec Mateusz - tytułowy bohater znanego polskiego serialu telewizyjnego w reżyserii Macieja Dejczera, Andrzeja Kostenki, Macieja Dutkiewicza, Wojciecha Nowaka, Artura Żmijewskiego i Filipa Zylbera.

Ojciec Mateusz ma w polskim serialu rysy Artura Żmijewskiego. Film to polska wersja serialu kryminalno-obyczajowego Don Matteo, emitowanego we Włoszech przez kanał telewizyjny Rai Uno oraz w Polsce przez TVP 1, TV Puls, Religia.tv i AXN Crime. Widzowie włoskiego serialu śledzą losy ojca Matteo Bondiniego, w którego rolę wciela się Terence Hill.

Kto wybiera się do Umbrii, niech więc zajrzy do Gubbio. To właśnie w zaułkach tego włoskiego miasteczka na wzgórzach niedaleko Asyżu kręcony jest Don Matteo.

Sceneria polskiego Sandomierza, skąpanego w słońcu i pełnego urokliwych zakątków miasteczka, w niczym nie ustępuje malowniczością włoskiemu Gubbio.

Włoski serial "Don Matteo" pojawił się po raz pierwszy na antenie telewizji RAI w 2000 r. Od tamtego czasu powstało już sześć serii odcinków.

Oglądający polską wersję serialu pewnie zwrócili uwagę na to, że ojciec Mateusz porusza się po sandomierskim rynku rowerem. Kto był w tym mieście ten wie, że na rynku obowiązuje zakaz jazdy rowerem. Ale kto by się tym przejmował: przecież gdy w filmach pokazuje się sceny pościgów – nikt nie zawraca sobie głowy ograniczeniami prędkości – taki już przywilej szklanego ekranu.

Zobacz zwiastun serialu Don Matteo - włoskiego pierwowzoru Ojca Mateusza

Maria Zawała

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.