Abolicja czynszowa w Częstochowie: Miasto umarza odsetki, prezydent prosi minister finansów o zwolnienie lokatorów z podatku

Czytaj dalej
Janusz Strzelczyk

Abolicja czynszowa w Częstochowie: Miasto umarza odsetki, prezydent prosi minister finansów o zwolnienie lokatorów z podatku

Janusz Strzelczyk

Abolicja czynszowa w Częstochowie: Zadłużeni lokatorzy budynków komunalnych mogą korzystać ze specjalnych ulg, ułatwień w spłacie zadłużenia. Ale konieczne jest do tego odpowiednie rozporządzenie ministerstwa finansów.

Abolicja czynszowa w Częstochowie już weszła w życie

Prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk, napisał list do minister finansów, Teresy Czerwińskiej, z prośbą o informację, czy w tym roku zamierza wydać odpowiednie rozporządzenie, na mocy którego dojdzie do zniesienia poboru podatku dochodowego od lokatorów, którym umorzone zostaną odsetki od zaległych opłat za czynsz powstałych od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 roku.

– Otrzymaliśmy potwierdzenie z Ministerstwa Finansów, że wpłynęło pismo od prezydenta Częstochowy, ale odpowiedzi na ten list jeszcze nie ma – mówi Łukasz Stacherczak z Biura Prasowego Urzędu Miasta w Częstochowie.

Dla częstochowskich lokatorów domów komunalnych decyzja Ministerstwa Finansów jest bardzo ważna.

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS w Częstochowie prowadzi akcję „abolicji czynszowej”, czyli program oddłużeniowy. Daje on szansę na całkowite lub częściowe umorzenie odsetek od zaległości czynszowych, które powstały do 31 grudnia 2017 roku. Lokatorzy domów komunalnych w Częstochowie są winni miastu 39 mln zł w ramach zaległości czynszowych. Od 2014 roku czynsze wpływają na konto miasta, ale administratorem, tak, jak wcześniej jest ZGM TBS.

W dalszej części:

 • Kto może liczyć na umorzenie odsetek w całości
 • Czy program oddłużeniowy zakończył się sukcesem
Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Janusz Strzelczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.