Arkadiusz Biernat

Adam Gawęda, senator PiS z powiatu wodzisławskiego, został wiceministrem. Będzie odpowiedzialny za górnictwo

Adam Gawęda został nowym wiceministrem energii Fot. Polska Press Grupa Adam Gawęda został nowym wiceministrem energii
Arkadiusz Biernat

Adam Gawęda ministrem od górnictwa. Senator Prawa i Sprawiedliwości z powiatu wodzisławskiego został powołany na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Energii.

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki z dniem 15 lipca 2019 r. powołał Adama Gawędę na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Energii oraz Pełnomocnika do Spraw Restrukturyzacji Górnictwa Węgla Kamiennego. Nowy minister będzie odpowiadał za sektor górniczy i innowacyjne technologie- poinformowało w komunikacie Ministerstwo Energii.

Adam Gawęda jest senatorem Prawa i Sprawiedliwości z powiatu wodzisławskiego. W tej kadencji przewodniczy Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności. Jest też członkiem Komisji Środowiska.

- Odpowiedzią na nowoczesne i dobre górnictwo jest poprawa efektywności pracy, poprawa bezpieczeństwa i poszukiwanie nowych pół eksploatacyjnych. Aby górnictwo było wydolne i było w stanie dostarczać węgiel do energetyki zawodowej, ciepłownictwa, do wszystkich tych odbiorców, którzy na rynku potrzebują dobrych produktów. Węgiel może być wykorzystywany w bardzo nowoczesnych technologiach - mówi Adam Gawęda, nowy wiceminister energii.

Zapowiada uruchomienie nowych ścian i rejonów eksploatacyjnych. M.in. w kopalniach ROW, Ziemowit i Piast. - Wszystko po to, aby podnieść potencjał wydobywczy i poprawić wydajność tych kopalń. W najbliższym czasie będę spotykał się z departamentem górnictwa, pracownikami odpowiedzialnymi za strategię dla górnictwa, zarządami spółek. Po to żeby wypracować dobre rozwiązania, które pozwolą na przyspieszenie inwestycji - zapowiada.

Gawęda Wywodzi się z branży górniczej
Adam Gawęda jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach na kierunku górnictwo i geologia. Pracował w branży górniczej. - Górnictwem zajmuję się od prawie 30 lat, pełniąc różne funkcje na stanowiskach od podstawowego nadgórnika, sztygara, do kierownika kopalni, poznawałem ten bardzo trudną branżę jaką jest górnictwo węgla kamiennego - przyznaje Gawęda.

Arkadiusz Biernat

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.