Adwokat, gang i kamienica...

Czytaj dalej
Fot. Paweł Łacheta
Marcin Bereszczynski

Adwokat, gang i kamienica...

Marcin Bereszczynski

Urząd Miasta Łodzi powiadomił prokuraturę, że łódzki prawnik mógł popełnić przestępstwo. Sprawa sądowa dotycząca gangu wyłudzającego łódzkie kamienice rozpocznie się 26 października.

Urząd Miasta Łodzi złożył wczoraj wniosek do prokuratury zawiadamiający o możliwości popełnienia przestępstwa przez łódzkiego adwokata. Powiadomił również Okręgową Radę Adwokacką w Łodzi. Pracownicy magistratu podejrzewają, że prawnik sfałszował pełnomocnictwo do reprezentowania spadkobierczyni w procesie o odzyskanie nieruchomości. Adwokat miał działać na zlecenie grupy przestępczej wyłudzającej kamienice. Proces sądowy tej grupy rozpocznie się 26 października.

Urzędnicy w UMŁ dowiedzieli się o możliwości popełnienia przestępstwa przez łódzkiego adwokata w trakcie jednej ze spraw cywilnych, w której spadkobierczyni starała się o odzyskanie nieruchomości w centrum miasta. Prawnik przedstawił wcześniej odpis pełnomocnictwa do reprezentowania spadkobierczyni, ale nie miał oryginału tego dokumentu. Kobieta zaprzeczyła, że udzieliła swojego pełnomocnictwa. Pojawiło się podejrzenie, że adwokat działał w interesie grupy przestępczej wyłudzającej łódzkie kamienice.

Akt oskarżenia przeciwko tej grupie trafił do sądu latem. Gang liczy 10 osób.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marcin Bereszczynski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.