Agata Duda przyjedzie do Rybnika! Pierwszą damę RP zaprosiły dzieci z Niedobczyc

Czytaj dalej
Fot. Piotr Smolinski
Aleksander Król

Agata Duda przyjedzie do Rybnika! Pierwszą damę RP zaprosiły dzieci z Niedobczyc

Aleksander Król

Pierwsza dama RP, pani Agata Kornhauser-Duda przyjeżdża do Rybnika. Żonę prezydenta Polski zaprosiły do miasta... dzieci z Niedobczyc, które wysłały do pani Agaty list w ramach projektu przygotowanego przez nieformalną grupę społeczną T:RAF. Pierwsza dama nie tylko do Niedobczyc przyjedzie, ale też wspólnie z dziećmi weźmie udział w grze miejskiej, która zostanie rozegrana na terenie dzielnicy.

Agata Duda przyjedzie do Rybnika! Pierwszą damę RP zaprosiły dzieci z Niedobczyc

- Pani Agata Duda wyraziła zgodę, żeby wziąć udział w grze wymyślonej przez szkołę. Będzie poznawała Niedobczyce nie tylko na podstawie zdjęć czy słuchając opowieści dzieci, ale zwiedzając dzielnicę, dotykając miejsc historycznych i wspólnie z dziećmi uczestnicząc w grze miejskiej - mówi Mirosław Górka, jeden z założycieli inicjatywy społecznej T:RAF.

Tłumaczy, że wszystko zaczęło się w 2015 r., gdy T:RAF uzyskał dofinansowanie z funduszu Śląskie Lokalnie na stworzenie pocztówek ze swojej małej ojczyzny.

- Same dzieci wybierały miejsca, które chcą, żeby na pocztówce się znalazły. Gotowe pocztówki z charakterystycznymi elementami dla Niedobczyc i Niewiadomia dzieci rozesłały po całej Polsce i świecie. Dostały potem m.in. list z autografami piłkarzy Realu Madryt - mówi Górka.

Ponieważ pomysł wypalił, w T:RAF-ie poszli za ciosem i w tym roku napisali nowy projekt.

- Skoro były pocztówki, postanowiliśmy, że teraz zrobimy papeterię z elementami krajobrazu dzielnic. W pięknej kopercie znajdowała się wyjątkowa papeteria z grafiką śląską: dla Niedobczyc - z kołem wyciągowym po byłej KWK Rymer, a dla Niewiadomia - widokiem z wieży kopalni Ignacy. Dzieci dostały 1000 sztuk papeterii i 1000 znaczków. Listy pisano m.in. na lekcjach polskiego. W ZS nr 5 w Niedobczycach, do której przyjedzie pani Duda, dzieci napisały 170 listów - wylicza Górka.

Pani Agacie Dudzie 21 zagadek gry miejskiej pomogą rozwiązać dzieci oraz m.in. prezydent Rybnika, Piotr Kuczera.

*Śląskie jest NAJ... Ciekawe, czy to wiecie ROZWIĄŻCIE QUIZ
*Tragedia w Częstochowie. Para 18-latków zginęła w wypadku
*25 lat więzienia dla Krakowiaka, a on stoi z kamienną twarzą ZDJĘCIA
*Równica bez schroniska? Niestety to koniec

Aleksander Król

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.