Agata Sawicka, siatkarka Developresu Rzeszów: Żeby zostać mistrzem trzeba wygrywać w każdej hali

Czytaj dalej
Łukasz Pado

Agata Sawicka, siatkarka Developresu Rzeszów: Żeby zostać mistrzem trzeba wygrywać w każdej hali

Łukasz Pado

- Wolałabym zagrać pierwszy półfinał u siebie, przy swoich kibicach – mówi Agata Sawicka, siatkarka Developresu Rzeszów. W środę jej drużyna gra ostatni mecz rundy zasadniczej z PTPS-em Piła w Rzeszowie, a już w najbliższy weekend rozpocznie się runda play-off. W półfinale rzeszowianki zagrają z ŁKS-em Commercecon Łódź.

Łukasz Pado: Ostatni weekend poszedł zgodnie z planem. Krótka podróż, bo do Muszyny, szybkie zwycięstwo 3:0. To miła odmiana po pamiętnych wyprawach po Europie...

Agata Sawicka: Zdecydowanie, jesteśmy bardzo zadowolone, a szczególnie z rezultatu. Wygrałyśmy dość gładko, a wiadomo zbiliżają się play-offy, więc trzeba robić wszystko, żeby nasza forma była coraz wyższa i żebyśmy grały coraz lepiej. Liczę, że ten ostatni mecz z Piłą zagramy równie dobrze jak w Muszynie.

Szybkie wygrane to ostatnio wasza specjalność 3:0 z Proximą Kraków, 3:0 z Muszynianką. Możemy się spodziewać, że z Piłą w środę też będzie 3:0?

Spodziewać to nie można się zupełnie niczego, szczególnie w siatkówce. Jak się czegoś spodziewasz to sie tam na górze śmieją. Mamy wykonać swoją pracę i oczywistym jest wygrać za trzy punkty. Pozytywne jest to, że w grze o drugie miejsce mamy wszystko w swoich rękach.

W dalszej części artykułu rozmowa z Agatą Sawicką, libero Developresu Rzeszów.

 • o ostatnim meczu z Muszynianką
 • o meczu z PTPS-em Piła
 • o rywalizacji z ŁKS-em Łódź w półfinale
 • o sentymencie do ŁKS-u Łódź, którego jest wychowanką
 • o planach na przyszły sezon.
Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Łukasz Pado

Jestem dziennikarzem sportowym. Z Gazetą Codzienną Nowiny oraz portalem nowiny24.pl związałem się w 2003 roku. Sportem pasjonuję się od dziecka. Moją ulubioną dyscypliną jest piłka nożna, ale uwielbiam żużel, siatkówka, koszykówka, badminton, łyżwiarstwo szybkie, wszelkie sporty wrotkarskie. Szczególne miejsce w moich zamiłowaniach sportowych zajmują sporty walki: boks, judo, kickboxing, MMA, zapasy i inne. Dzięki pracy w Nowinach miałem okazję uczestniczyć w wielu fajnych wydarzeniach sportowych, zarówno międzynarodowych, ogólnopolskich i tych regionalnych, a także poznać sporą grupę znanych sportowców i trenerów.


W redakcji zajmuję się głównie siatkówką żeńską, sportami walki, piłką nożną oraz dyscyplinami mniej popularnymi, jak: badminton, łyżwiarstwo szybkie. Przygotowuję też cotygodniowy weekendowy kalendarzyk, czyli Sportowy Rozkład Jazdy. Oprócz pisania artykułów robię zdjęcia, a także materiały wideo.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.