Agencja chce zwolnić radnego Bukiewicza

Czytaj dalej
Fot. Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
Leszek Kalinowski

Agencja chce zwolnić radnego Bukiewicza

Leszek Kalinowski

Jeśli pracodawca chce zwolnić radnego, zgodę musi wyrazić rada. To standardowa procedura. Zwykle radni bronią swoich kolegów. Jak będzie tym razem, okaże się podczas marcowej sesji.

Mirosław Bukiewicz (PO) zatrudniony jest w zielonogórskim oddziale agencji od 2009 roku. Jest głównym specjalistą w sekcji organizacyjno-prawnej. Wygrał konkurs na to stanowisko, ale nie wszyscy uznali, że było to zgodne z prawem. I zwrócili się do sądu, by zbadał sprawę. Została ona umorzona.

Teraz prezes ANR Sebastian Pieńkowski uznał, że Bukiewicza należy zwolnić. Jak tłumaczy we wniosku do rady, nie ma to związku z pełnieniem funkcji radnego, a wynika z oceny przydatności pracownika w zakładzie pracy oraz badania jego wydajności. W piśmie powołuje się też na Sąd Najwyższy, który w zeszłym roku wypowiedział się, że pracodawca może wypowiedzieć umowę o pracę pracownikowi, który nie osiąga wyników pracy porównywalnych z wynikami innych pracowników, zatrudnionych na tych samych stanowiskach.

Prezes prosi więc radnych o rozpatrzenie sprawy na najbliższej sesji. Na tej wtorkowej radnego Mirosława Bukiewicza nie było. Próbowaliśmy się w nim skontaktować w środę, 24 lutego, ale nie odbierał telefonu.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.