Agencja Nieruchomości Rolnych dyżuruje

Czytaj dalej
Fot. Edyta Jakubowska-Owsik
Edyta Jakubowska-Owsik

Agencja Nieruchomości Rolnych dyżuruje

Edyta Jakubowska-Owsik

Protesty przyniosły zamierzony skutek. Interesanci Agencji Nieruchomości Rolnych będą znów obsługiwani w Popęszycach

Jeszcze do niedawna rolnicy z gminy Małomice, Szprotawa i Niegosławice, którzy dzierżawią grunty od Agencji Nieruchomości Rolnych, mogli spokojnie załatwiać swoje sprawy w pobliskich Popęszycach, gdzie funkcjonowało biuro obsługi interesantów. Jednak z dniem 1 czerwca nadeszły zmiany.

Biuro agencji zostało przeniesione do Lubska. Decyzja spotkała się z falą krytyki. Rolnicy zaczęli protestować. Problemem okazał się dla nich nie tylko dużo większy koszt dojazdu, ale też znaczny nakład czasu. - Ktoś tu chyba nie pomyślał – mówi wprost Zygmunt Grabowski, przewodniczący komisji rolnictwa rady miasta Szprotawy. Jak zaznacza radny, na przykład rolnicy z Długiego do Popęszyc mieli do raptem osiem kilometrów. Z Mycielina było dosłownie przez miedzę.

Działania na rzecz poprawy zaistniałej sytuacji Grabowski prowadził wspólnie z Janem Kosińskim, wójtem sąsiednich Niegosławic.
- On wysłał pismo i ja przez naszego burmistrza także składałem interpelację. Udało się. Agencja przychyliła się do naszej prośby. Będą dyżury dla naszych rolników – mówi zadowolony Z. Grabowski. - To było konkretne uderzenie w konkretny temat – dodaje.

Agencja przychyliła się do naszej prośby. Będą dyżury dla naszych rolników

Od tej pory dla rolników z gminy Małomice, Szprotawa, Niegosławice oraz Brzeźnica, Oddział Terenowy Agencji Nieruchomości Rolnych wprowadza dyżury w obsłudze interesantów. Odbywać się one będą w każdą pierwszą i trzecią środę miesiąca, w godz. od 8.30 do 14.30 w dotychczasowej lokalizacji w Popęszycach.

- Zapewniamy, że we wskazanych terminach oddelegowani pracownicy pomogą w załatwieniu spraw, będą służyć rzetelną informacją, wyjaśnią wątpliwości oraz przyjmą stosowne wnioski, oświadczenia czy podania, które zostaną niezwłocznie przekazane do rozpatrzenia według kompetencji – przekonuje Zbigniew Łepkowski, zastępca dyrektora filii agencji w Zielonej Górze.

Dodatkowo w celu usprawnienia obsługi prosi się interesantów o wcześniejsze telefoniczne zgłoszenie spraw, jakie będą chcieli przedłożyć podczas dyżuru. Można je zgłaszać pod numerem telefonu: (68) 372 14 42.

Autor: Edyta Jakubowska-Owsik

Edyta Jakubowska-Owsik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.