Agnieszka i Ryszard z Torunia wzięli ślub u Roberta Biedronia w Słupsku. Jako jedna z 10 par [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Capar
Anna Zglińska

Agnieszka i Ryszard z Torunia wzięli ślub u Roberta Biedronia w Słupsku. Jako jedna z 10 par [ZDJĘCIA]

Anna Zglińska

W sobotę 25 sierpnia Słupsk zmienił się na chwilę w ślubne Las Vegas. Robert Biedroń udzielił ślubu aż 10 parom podczas jednej uroczystości. Byli wśród nich slupszczanie i...para z Torunia.

Słupskowi z pewnością nie można odmówić popularności, którą zyskał za sprawą Roberta Biedronia. Obecny prezydent brawurowo wygrał wybory, zrezygnował z limuzyny na rzecz roweru, oddłużył miasto, wyremontował miejskie pustostany, a na finiszu kadencji zmienia miasto w polską stolicę ślubów. Udzielił ich od początku kadencji aż 127.

Do miasta przyjeżdżają pary z najdalszych zakątków Polski. Tym razem trzy z nich pochodziły ze Słupska i okolic, po jednej z Bydgoszczy, Torunia, Krakowa, a pozostałe z Warszawy i okolic.

Aby wziąć ślub cywilny w Słupsku, pary przyjezdne nie muszą dodatkowo płacić. Pobieramy od nich, jak od wszystkich , 84 złote za sporządzenie aktu małżeństwa - mówi Krystyna Wrycz, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Słupsku.

Toruń również nie żąda dodatkowych opłat. A i prezydent Michał Zaleski udzielił niedawno nietypowego ślubu w tramwaju. W tym zakresie daleko mu jednak do trzycyfrowego wyniku prezydenta Biedronia.

Byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni całą uroczystością i oprawą. Chcieliśmy pobrać się w Toruniu, ale terminy były dopiero w październiku. Gdy dowiedziałam, się o wolnej dacie w Słupsku, gdzie od niedawna mieszka mój partner, nie zastanawiałam się.

Można powiedzieć, że była to z mojej strony forma oświadczyn - śmieje się pani Agnieszka z Torunia. -Oczywiście, poglądy prezydenta Biedronia są mi jakoś bliskie, ale najważniejsze było to, że niedługo przeprowadzimy się do Słupska w komplecie z synkiem. Pracuje tam mąż, więc ślub w tym mieście był niejako naturalną konsekwencją przyszłej zmiany adresu.

Pani młoda pochodzi z Podlasia, pan młody ze Szczecina. Poznali się w Toruniu, a ślub wzięli w Słupsku. Czy trudno im rozstać się z miastem?

Toruń przyjął mnie bardzo ciepło. Mieszkam tu już 18 lat i będzie mi ciężko rozstać się z tym miejscem. Mam nadzieję, że Słupsk będzie równie gościnny - mówi pani Agnieszka.

Cała uroczystość była transmitowana na żywo na 
Facebooku i na telebimie w urzędzie. Po ceremonii goście, nowożeńcy i prezydent wznieśli toast szampanem.
 Nam pozostaje życzyć sto lat młodej parze i trzymać kciuki za udaną przeprowadzkę.

Więcej zdjęć ze ślubu znajdziesz poniżej:

Anna Zglińska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.