Akcja Nie robię na Kato: Gorzelik i Miuosh popieraja sprzątanie psich kup w Katowicach

Czytaj dalej
Fot. Facebook Nie robie na Kato
LOTA

Akcja Nie robię na Kato: Gorzelik i Miuosh popieraja sprzątanie psich kup w Katowicach

LOTA

W Katowicach mieszkańcy zainicjowali akcję promującą sprzątanie psich odchodów. Na Facebooku powstał nawet profil „Nie robię na Kato”, który ma promować pożądane zachowania właścicieli psów. Do inicjatywy włączyli się Jerzy Gorzelik, przewodniczący Ruchu Autonomii Śląska oraz raper Miuosh, obaj nadesłali zdjęcia ze swoimi pupilami.

Nie robię na Kato: akcja promująca sprzątanie psich kup w Katowicach:

- Figa niedawno obchodziła 8. urodziny. W swoim mocno "bullowatym" życiu kupę zrobiła około 7000 razy. Opłacony przeze mnie kalkulator podpowiedział mi, że to łącznie ponad tona smrodów. To nie jedyny pies w Katowicach, dlatego lepiej by było, gdyby właściciele pozostałych również sprzątali po swoich "sztukach". PS. Właścicieli yorków dotyczy to tak samo - napisał na FB Miuosh.

Do wysyłania kolejnych zdjęć zachęcają organizatorzy nietypowej akcji.

- Mówi się, że wdepnięcie w kupę przynosi szczęście. Wielu z nas ma go zatem bardzo dużo. Skwerki, parki, place zabaw, chodniki, parkingi - istna oKUPAcja Katowic. Kiedy rodzi się pytanie: "czemu Katowiczanie nie sprzątają po swych psiakach?" okazuje się, że bez obciachu sięgają po worek i potrafią trafić do kosza. "Nie robię na Kato" jest po to, żeby ich pokazać. Bierzcie z nich przykład. Wysyłajcie nam swoje zdjęcia. Napiszcie coś o sobie. Katowice to nasze wspólne podwórko. Niech się stanie czyste – apelują.

O akcji słyszeli już katowiccy strażnicy. Jak mówi rzecznik Straży Miejskiej w Katowicach mundurowi nie próżnują i wlepiają mandaty, jeśli właściciel psich odchodów nie posprząta.

- Mandat może wynieść nawet 500 zł, częściej strażnicy wypisują mniej, ale pamiętam dwa przypadki z maksymalną kwotą, gdy właściciele wypuszczali psy na klatki schodowe i te załatwiały się na wycieraczkach sąsiadów – mówi.

500 pięknych tytek z łopatką w środku dostaliśmy za totalną darmochę od PsiZestaw. Przywiezione do Kato z Bytomia. Wylą...

Posted by Nie robię na Kato on 24 marca 2015

Tadam! Nasz bohater :) Sebastian trzyma pierwsze tysiąc tytek, które osobiście odebrał z Zieleni Miejskiej. On robi hałas!

Posted by Nie robię na Kato on 24 marca 2015

CO SĄDZICIE O AKCJI NIE ROBIĘ NA KATO? PRZYŁĄCZYCIE SIĘ?


*Waloryzacja rent i emerytur 2015 PODWYŻKA NIE DLA WSZYSTKICH JEDNAKOWA
*16-letni Wojtek z Piekar zmarł na lekcji WF. Szok w szkole ZDJĘCIA
*Zielony jęczmień na odchudzanie? Tak! To działa. Właśnie zielony jęczmień stosują gwiazdy TV
*Koncert Linkin Park w Rybniku POZNAJ SZCZEGÓŁY + BILETY
*Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

LOTA

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.