Piotr Wiewióra, BR

Akt oskarżenia przeciwko lekarzowi podejrzanemu o gwałt

Do przestępstw na tle seksualnym miało dojść na terenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie Fot. ARC Do przestępstw na tle seksualnym miało dojść na terenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie
Piotr Wiewióra, BR

Szybko częstochowska prokuratura uwinęła się ze śledztwem w sprawie lekarza Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie Michała S. Do gwałtu na pacjentce miało dojść 30 września. Niedługo później na policję zgłosiła się inna kobieta, która stwierdziła, że została przez niego wykorzystana seksualnie w 2015 roku.

Śledztwo trwało tylko nieco ponad dwa miesiące. Zdaniem prokuratury materiał dowodowy wskazuje na winę lekarza, Michał S. jednak się do niej nie przyznaje.

- Kluczowe okazały się zeznania poszkodowanych i ocena ich wiarygodności - poinformował Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy częstochowskiej prokuratury

Czynności wszczęto po zgłoszeniu się na policję pacjentki, która poinformowała organy ścigania, że została przez wspomnianego lekarza zgwałcona 30 września 2018 roku. Niedługo później zgłosiła się inna kobieta, która stwierdziła, że ten sam lekarz wykorzystał ją seksualnie w czerwcu 2015 roku. Okoliczności miały być bardzo podobne, zarzuty jednak się różnią.

- Jeśli chodzi o zdarzenie z 30 września tego roku, w akcie oskarżenia znalazł się zarzut dotyczący zgwałcenia pacjentki na terenie szpitala. W drugim przypadku z czerwca 2015 roku, uznano, że do zgwałcenia nie doszło, ale stwierdzono, że pacjentka została zmuszona do poddania się tzw. innej czynności seksualnej. Również miała ona miejsce na terenie szpitala na Parkitce - wyjaśnił prok. Tomasz Ozimek.

Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Wiewióra, BR

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.