Al Gore na COP24. Polacy mają dość zanieczyszczeń - mówił noblista i były wiceprezydent USA w Katowicach

Czytaj dalej
Fot. Lucyna Nenow
Bartosz Wojsa

Al Gore na COP24. Polacy mają dość zanieczyszczeń - mówił noblista i były wiceprezydent USA w Katowicach

Bartosz Wojsa

Spalanie paliw kopalnych jest jednym z głównych źródeł zanieczyszczenia powietrza. Polacy mają tego dość. Niech Bóg im błogosławi - mówił Al Gore, były wiceprezydent USA, na szczycie ONZ w Katowicach.

Na wczorajsze spotkanie w katowickim MCK z byłym wiceprezydentem USA przyszły tłumy ludzi. Al Gore wystąpił w ramach odbywającego się w Katowicach szczytu klimatycznego ONZ. To m.in. laureat Pokojowej Nagrody Nobla w 2007 za działania na rzecz przeciwdziałania globalnemu ociepleniu. Gore wystąpił również w uhonorowanym Oscarem filmie „Niewygodna prawda”, przedstawiającym problem globalnego ocieplenia.

- Jesteśmy odpowiedzialni za to, co stanie się z naszą planetą - mówił Al Gore. - Czy cywilizacja przejdzie do ciemnego wieku, czy przyszłe pokolenia będą patrzeć wstecz z żalem, że nic nie zrobiliśmy? - dodawał. Gore pokazał też, jakie skutki niosą za sobą zmiany klimatyczne. Mówił, dlaczego należy im przeciwdziałać i czy w ogóle ochrona klimatu jest możliwa. - To jeden z najważniejszych wyborów moralnych w historii ludzkości. Mamy już przecież gotowe rozwiązania, alternatywne, ekologiczne źródła energii, a także wsparcie opinii publicznej: potrzebujemy jeszcze konkretnych działań polityków i rządów. Czas ucieka - podkreślał Gore.

Wielokrotnie mówił także o Polsce, podkreślając, jak fatalny wpływ na klimat i czystość powietrza mają paliwa kopalne. - Ojej, to wpłynie na czyjś biznes? Nawet jeśli, czy to coś zmienia? Nie - zaznaczył.

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bartosz Wojsa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.