Al. Jana Pawła II. Odpowiedzialność zbiorowa zachętą do segregacji śmieci

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Tomasz Mikulicz

Al. Jana Pawła II. Odpowiedzialność zbiorowa zachętą do segregacji śmieci

Tomasz Mikulicz

Administrator bloków przy Al. Jana Pawła II straszy mieszkańców, że gdy będą wyrzucać śmieci jak leci, słono zapłacą. Tylko jak wyłapać, kto segreguje, a kto nie?

Dziś jest tak, że jeśli mieszkańcy danej wspólnoty czy osiedla nie segregują śmieci, miasto może nałożyć na mieszkańców dwa razy wyższe stawki. Czyli zastosować odpowiedzialność zbiorową. W praktyce, od 2013 roku, nikt o takich przypadkach nie słyszał. - Stawiamy nie na karanie, ale na edukację ekologiczną - przekonanie mieszkańców, że segregowanie odpadów ma sens - mówi Zbigniew Gołębiewski, rzecznik spółki Lech, która nadzoruje białostocką gospodarkę odpadami.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.