Alarm smogowy! Smog coraz większy [LISTA MIAST Z NAJGORSZĄ JAKOŚCIĄ POWIETRZA]

Czytaj dalej
LOTA

Alarm smogowy! Smog coraz większy [LISTA MIAST Z NAJGORSZĄ JAKOŚCIĄ POWIETRZA]

LOTA

Uwaga, alarm smogowy w woj. śląskim. 19 lutego stacje monitoringu zanotowały kilkusetprocentowe przekroczenie norm dla pyłu zawieszonego. 20 lutego ma być jeszcze gorzej. Jakość powietrza jest coraz gorsza. W niektórych miejscowościach dopuszczalny poziom stężenia pyłu przekroczony jest nawet o 300 procent ZOBACZ LISTĘ MIAST Z NAJGORSZĄ JAKOŚCIĄ POWIETRZA

Alarm smogowy w woj. śląskim:

W środę normy były znacząco przekroczone (o około 100 proc.) na stacjach w Dąbrowie Górniczej, Częstochowie, Wodzisławiu, Zabrzu i Bielsko – Białej. W czwartek wcale nie było lepiej.

Jak informuje Wojewódzki Insepktorat Ochrony Środowiska w środę, 18 lutego, w związku z sytuacją meteorologiczną, mało korzystna jakość powietrza na obszarze województwa śląskiego może okresami pogarszać się na skutek spadku prędkości wiatru. Zanieczyszczenie powietrza pyłem PM10 może przekraczać poziom dopuszczalny (50 μg/m3), szczególnie na obszarach zabudowy mieszkaniowej.

ZOBACZ KONIECZNIE RAPORT:
ZANIECZYSZCZONE POWIETRZE PRZYCZYNIA SIĘ ROCZNIE DO ŚMIERCI 45 TYS. POLAKÓW

ZOBACZ POWYŻEJ GALERIĘ ZDJĘĆ. Znajdziesz tam szczegółowe wartości poziomu stężenia pułu zawieszonego, który najbardziej wpływa na pojawienie się smogu.

- Szacuje się, że w Polsce zanieczyszczenie powietrza przyczynia się każdego roku do śmierci ok. 45 tys. osób - ostrzega prezes Najwyższej Izby Kontroli, Krzysztof Kwiatkowski. Jak dodał, tę sytuację można porównać do rokrocznego znikania średniej wielkości miasta.

Największe stężenie szkodliwych pyłów jest w Krakowie, który zajmuje trzecie miejsce wśród najbardziej zanieczyszczonych miast Europy. - Można powiedzieć, że mieszkańcy Krakowa, ale też mieszkańcy innych miejscowości w Polsce, tak jakby wypalali co najmniej kilka papierosów dziennie - mówi Małgorzata Smolak z fundacji "ClientEarth".


*Zamieszki przed siedzibą JSW: Policja znowu strzelała do związkowców WIDEO + ZDJĘCIA
*Psychopata z Zabrza więził kobietę w kanale. Opis tortur jest drastyczny. Czy zostanie skazany?
*Zielony jęczmień na odchudzanie? Tak! To działa. Właśnie zielony jęczmień stosują gwiazdy TV
*Zwolnienia grupowe w Biedronce to fakt. Oto pracownicy do zwolnienia
*Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

LOTA

Komentarze

28
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

nowe polackie jelity to wyksztaucone bandyty 777

starzik (gość) • 20.02.15, 10:02:46

anonimie odnoszący się "chłodniczo " do mojego poprzedniego wpisu. W 2013 roku mieliśmy 8579 samobójstw. Czy mieszkania "chłodnie " nie przyczyniły się do tego. Zabrano w tym roku emerytom i wdowom po emerytach deputat węglowy w naturze , czy przełoży się to na wzrost zanieczyszczenia powietrza i dodatkową ilość zgonów , w tym poprzez samobójstwa ? Proszę o odpowiedź zgodną ze sumieniem , oczywiście tych co mają jeszcze nie zagłuszone sumienie przez złoczyńców

pawel

slazaki palicie butami i butelkami w piecu i placzecie ze smog kupcie sobie piece a nie wodke

jakuknua

A wiecie, że stan smogu można sprawdzać na bieżąco na smartfonach? Sprawdźcie "Zanieczyszczenie Powietrza" dla Androida!
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.anddev.polishairpollution

starzik

anonimie odnoszący się "chłodniczo " do mojego poprzedniego wpisu. W 2013 roku mieliśmy 8579 samobójstw. Czy mieszkania "chłodnie " nie przyczyniły się do tego. Zabrano w tym roku emerytom i wdowom po emerytach deputat węglowy w naturze , czy przełoży się to na wzrost zanieczyszczenia powietrza i dodatkową ilość zgonów , w tym poprzez samobójstwa ? Proszę o odpowiedź zgodną ze sumieniem , oczywiście tych co mają jeszcze nie zagłuszone sumienie przez złoczyńców.

no i nasze samochody

PM10

Pył zawieszony to mieszanina drobnych cząstek o różnych rozmiarach i o różnym składzie chemicznym. Cząstki o średnicy mniejszej niż 10 mikrometrów (PM10) mogą wnikać do płuc, co powoduje poważne problemy zdrowotne, w szczególności u osób starszych oraz dzieci.

ANTY - LOTA


Najważniejsze aby LOTA

Wyprała swoje pranie… a świat propagandy będzie dzisiaj czysty?????????

LOTA nie przedstawia faktów o przekroczeniu smogu ciężkiego jaki można było
Otrzymać w przewodniku o Śląsku i Ślązakach, którzy w czasach PRL udając
Się na wczasy w Jastarni czy Kołobrzegu zostali obarczani paktem klimatycznym
Można zrozumieć pakt klimatyczny obesrał nowe znaczenie, nie ma hut nie będzie kopalń

To stare zjawisko możemy przekuć na nowe zjawisko Smog, zastanawiające skąd ten SMOG
Przylazł w ukrywanych skarpetkach czy fuzlapach, co do fuzlapów tych sztrykpowanych
Były wygodne i nie marzły szłapy, a te nowsze ino godajom ło SMOGU ino się zastanawiom
Czy ten Smog Mo coś wspólnego z Tolkienem ????
Bo jak się czyto DZ przeca tyn co Mo disioj Sipzigjare to wspóczyniniki downij abo mieli
Zdupcone Masstaby abo im się wyedy purtem łodbiło, no ja jo się nie mogą sprzeciwioć !!!
Wtedy były inksze czosy a dlo Ślonzoka to fajnie się godało Wiela ton wongla się wyłonacyło.
A dzisioj ło SMOGU się nom godo – a co my krasnoludy ?

Siara za PRELU była na przodku dziennym a Hute nie istniejom na Slonsku to co ????

starzik

trzeba pokazywać wszystkie aspekty sprawy , a nie wybiórczo , że węgiel jest sprawcą smogu. Trzeba działać na wszystkich możliwych odcinkach obniżki zanieczyszczenia, a tych jest mnóstwo.

zbojeckego

Napij sie borok jedyn z drugiemtyju je schtromem,Tod bydzie czyszczeszy löst,polsa ju i Tal sprzedano in trzy konceny zostanom i bydom zondzic.

palacz kotłowy

obecnie kotły mają coraz większą sprawność cieplną zwłaszcza z automatyczną regulacją temperatury. Paliwo dobre / wysoko kaloryczne , małe zasiarczenie , mało popiołu itp / jest najdroższe . Ubóstwo zmusza ludzi do kupowania byle czego , w tym najgorszego węgla / muł, flot węglowy, w. brunatny / - grunt to niska cena. Generalnie ludzie nie wiedzą jak należy palić w piecu. Najczęstsze błędy: zasypanie paleniska, że nie widać żaru ; nadmiar wrzuconego węgla powodujący że węgiel długo nie pali się płomieniem a jedynie widać dużo dymu. To jest wynik lenistwa , że w indywidualnym piecu c.o zazwyczaj w piwnicy praktyka ta ma miejsce. Grunt to, aby w ciągu doby 2 - 3 razy mniej zejść do piwnicy . Emerytom górniczym zabrali deputat dobrego węgla w naturze , wiadomo że teraz zaczęli palić i będą palić w przyszłości tym co najtańsze . Wzrost zanieczyszczenia powietrza z tego tytułu będzie postępował. Dlaczego cena energii elektrycznej jest tak mało uzależniona od odległości przesyłu a w taryfie nocnej jest mała różnica lub jej brak?! Dawniej ludzie bardziej wspomagali się energią elektryczną.

prawy

miliony euro przeznaczono na likwidację kopalń czy nie było by lepiej zainwestować te Brukselskie euro w podłączenie budynków w miastach do sieci CO oraz w filtry na kominach ciepłowni

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.