Album z muzyką pomoże sfinansować budowę hospicjum w Rybniku Niedobczycach

Czytaj dalej
Fot. Karolina Trela
Karolina Trela

Album z muzyką pomoże sfinansować budowę hospicjum w Rybniku Niedobczycach

Karolina Trela

Dziś po południu w halo!Rybnik odbyła się oficjalna premiera płyty „Każdy dzień jest początkiem”. Całkowity dochód z jej sprzedaży będzie przeznaczony na budowę hospicjum w rybnickiej dzielnicy Niedobczyce.

Płyta powstała w celu zwrócenia uwagi na problem z dostępnością profesjonalnej opieki paliatywnej i hospicyjnej w regionie. Jej współtwórcami są: Kuba Więcek, zespół Carrantuohill, zespół Chwila Nieuwagi, Piotr Tłustochowicz, Krzysztof Popek, Jacek Glenc, zespół 6 Na 6, Chór Kameralny Autograph oraz ks. Marek Bernacki. Honorowy patronat nad wydawnictwem objął Piotr Kuczera, Prezydent Miasta.

Wydanie tej płyty jest kolejnym krokiem do realizacji planów budowy hospicjum, owocna sprzedaż zapewne wpłynie na wsparcie materialne w realizacji projektu. Dziękuję patronom i artystom – jest to widomy znak, że muzyka może służyć w pięknej idei

– powiedział prezydent Piotr Kuczera.

Miasto zamierza przekazać pod budowę hospicjum dwie działki przy ul. Barbórki w dzielnicy Niedobczyce. Środki finansowe na realizację zadania w zakresie etapu pierwszego i drugiego zostaną zabezpieczone w budżecie miasta na lata 2018-2019, zaś na realizację trzeciego etapu - w budżecie na lata 2020 - 2021. Całkowity koszt inwestycji ma wynieść ok. 6 mln. złotych.

Płyta muzycznie jest bardzo zróżnicowana. Mamy na niej chór wokalny, muzykę folkową, ciężki jazz, klasykę. Wspólnym mianownikiem są słowa ks. Marka

- mówił Bogdan Wita z zespołu Carrantuohill.

Płyta będzie sprzedawana w halo!Rybnik, księgarniach oraz w internecie. Cena egzemplarza wynosi 45 zł, a cena wersji limitowanej, z podpisami twórców, to 65 zł.

Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz hospicjum.

Przewidziany został także koncert promujący płytę. Odbędzie się on w rybnickiej bazylice, 29 lub 30 grudnia.

Karolina Trela

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.