Ale radość! Znowu razem spełniliśmy marzenia

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Kaśka Borek

Ale radość! Znowu razem spełniliśmy marzenia

Kaśka Borek

Spisaliście się na medal! Wszystkie prezenty od Was są zapakowane i w większości już trafiły do dzieci ze świetlic w całym regionie.

Oj, działo się w oddziałach naszej redakcji w całym regionie. W ostatnich dniach przed świętami dosłownie sypnęło pięknymi prezentami. Pomocnicy Świętego Mikołaja ze Świątecznego Pogotowia (czyli w cywilu dziennikarki i dziennikarze „Gazety Lubuskiej”) dosłownie dwoili się i troili, by spakować wszystkie podarunki od Was i zawieźć je do dzieci ze świetlic, którym pomagaliśmy w tym roku.

Nasze Świąteczne Pogotowie działało już po raz jedenasty

Podarunki już trafiły między innymi do Żagania, Gorzowa, Zielonej Góry, Słubic, Nowej Soli. Część z nich rozwieziemy już po świętach, ale między innymi dlatego, że niemal w ostatniej chwili pozyskaliśmy nowych przyjaciół.
Nasze Świąteczne Pogotowie działało już po raz jedenasty. Tym razem zbieraliśmy prezenty dla dzieci ze świetlic socjoterapeutycznych z różnych miejscowości województwa lubuskiego. Oczywiście, nie byłoby to możliwe bez naszych hojnych Mikołajów. Czyli bez Was, naszych Czytelników. Powtarzamy to ciągle, bo doskonale wiemy, że to Wy jesteście sercem tej akcji.
W tym roku, jak zwykle, nie zawiedliście. A najpiękniejsze jest to, że na przykład chcieliście, by Wasz prezent z Zielonej Góry koniecznie trafił przykładowo do Gorzowa (bo tamtejsze dzieciaki skradły serce) albo Żar czy Żagania. To było wruszające, że pomoc wykracza poza granice naszych własnych miast.

Tak cieszyły się z prezentów od Was dzieci ze świetlicy w Nowym Kramsku. Podarunki napłynęły z całego województwa.
Mariusz Kapała Tak cieszyły się z prezentów od Was dzieci ze świetlicy w Nowym Kramsku. Podarunki napłynęły z całego województwa.

Ale tak, na Was zawsze można liczyć! Drodzy Czytelnicy, nasi kochani Mikołaje - z dumą oznajmiamy, że po raz kolejny sprawiliście, że rosły nam serca. Że wypełniła je wielka wiara w ludzi. Takich Czytelników jak Wy - wspaniałych, pełnych zrozumienia, współczucia i ogromnej dobroci - nie ma żadna inna redakcja w Polsce!.

To Wasze dobre serca sprawiają, że te marzenia się spełniają

Przez ostatnie dwa tygodnie łamy „GL” pełne były dziecięcych marzeń o zabawkach, sprzęcie sportowym, grach, słodkościach, kolorowych kredkach. To Wasze dobre serca sprawiają, że te marzenia się spełniają. Dzięki Wam od początku naszej akcji redakcyjny pokój działu łączności z Czytelnikami „Gazety lubuskiej” w Zielonej Górze zapełniał się prezentami po sufit.
Niektórych darczyńców znamy już doskonale, bo są z nami od lat. Jak co roku świąteczne paczki dla dzieci przygotował na przykład Związek Zawodowy Prokuratorów i Pracowników Prokuratury w Gorzowie. W piątek przekazali nam paczki, a w nich zabawki, gry lub przybory szkolne. Czyli to, czego w każdej świetlicy nigdy nie za wiele. Na gorzowską prokuraturę okręgową można liczyć - już od czterech lat przed Bożym Narodzeniem przekazują paczki od siebie, wspomagając nasze Świąteczne Pogotowie.

Jak to się zaczęło? - Wyczytaliśmy, że gazeta organizuje akcję charytatywną, i zdecydowaliśmy, że jako związek zawodowy weźmiemy w niej udział, bo to szczytny cel. W związku jest 40 osób, wszyscy zaangażowali się w akcję. Od tego czasu stało się to naszą tradycją - mówi prokurator Joanna Drohomirecka- Lesiewicz.
Od lat jest też z nami choćby zarząd Okręgu Lubuskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Zielonej Górze. - Nie może nas nie być - śmieje się prezeska ZNP Bożena Mania. I są.

Świąteczne Pogotowie to także dla nas dziennikarzy „GL” bardzo ważna akcja, w którą angażujemy się sercem, dlatego namawialiśmy do udziału w niej również na naszych kontach na FB. I tak właśnie, przez wpis, który ktoś skomentował, o akcji przeczytał pan Jacek z Zielonej Góry (podarował aż 20 pięknych gier) i pan Marcin z... Chicago (wsparcie finansowe). Było też całe mnóstwo anonimowych Mikołajów, ktorzy wpadali, zostawiali piękne rzeczy i uciekali, nie chcąc się przedstawić. Każdemu z nich nisko się kłaniamy.

Tak cieszyły się z prezentów od Was dzieci ze świetlicy w Nowym Kramsku. Podarunki napłynęły z całego województwa.
Agnieszka Drzewiecka Przedstawiciele gorzowskiej prokuratury są z nami od dawna. Bardzo dziękujemy i Im, i wszystkim innym naszym darczyńcom.

Pięknie dziękujemy Mikołajom Świątecznego Pogotowia! Bo te wszystkie gry, zabawki, słodycze trafiły do dzieci dzięki Wam

Kaśka Borek

Zawodowo obecnie zajmuję się przede wszystkim szeroko pojętym poradnictwem. Jestem otwarta na ludzi i świat, ciekawa wydarzeń. Chcę zrozumieć innych, poznać ich intencje, zainteresowania i kłopoty.
Prywatnie interesuję się sportami ekstremalnymi i aranżacją wnętrz.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.