Aleję Kościuszki skończą dopiero we wrześniu

Czytaj dalej
Anna Odrowska

Aleję Kościuszki skończą dopiero we wrześniu

Anna Odrowska

Nie udało się rozstrzygnąć przetargu na remont kolejnego odcinka - od ul. Żwirki do ul. Radwańskiej.

Budowa przedłużenia al. Kościuszki od ul. Radwańskiej do ul. Wólczańskiej ma zakończyć się we wrześniu. To kolejny termin. Pierwotnie zakładano, że nowy odcinek ulicy będzie gotowy najpóźniej wiosną tego roku (a woptymistycznym wariancie - w grudniu zeszłego roku)). Potem jako ostateczny termin urzędnicy podawali 30 czerwca, ale i tego terminu nie udało się dotrzymać.

Prace opóźniły m.in. wykopaliska arecheologów, którzy w śladzie nowej drogi odkryli fundamenty XIX-wiecznych kamienic. Potem przyszły mroźne zimowe dni, a jeszcze później na terenie objętym pracami zaczęły wypływać wody gruntowe i trzeba było jakoś temu zaradzić. Wtedy na plac budowy weszła Łódzka Spółka Infrastrukturalna, która zajęła się modernizacją podziemnych przyłączy...

- Dlatego roboty drogowe w tym miejscu zostały wstrzymane. ŁSI powinna zakończyć swoje prace już dwa tygodnie temu. Gdy tylko to nastąpi, wykonawca ma niezwłocznie przystąpić do układania nawierzchni na nowym odcinku al. Kościuszki - mówi Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi.

Tymczasem na przedłużeniu alei wykonano prace ziemne, ułożono chodniki i wytyczono jezdnie. Zainstalowano także nowe latarnie. Teren jest przygotowany, aby zakończyć część drogową, czyli wylanie asfaltu. Na przyszłym skrzyżowaniu al. Kościuszki i ul. Wólczańskiej zamontowano sygnalizację świetlną, w pobliżu ustawiono wiaty przystankowe dla pasażerów autobusów. Sygnalizacja świetlna będzie także na skrzyżowaniu al. Kościuszki z ul. Radwańską.

Przedłużenie al. Kościuszki będzie mieć dwie jezdnie podwa pasy ruchu. Koszt budowy to 5 mln zł.

Wyremontowany ma zostać także odcinek al. Kościuszki od ul. Radwańskiej do ul. Żwirki. Nie udało się jednak rozstrzygnąć przetargu na te prace.

- Złożone wcześniej oferty były wygórowane i znacząco przekraczały środki na ten cel. Jeszcze w tym miesiącu ogłosimy nowy przetarg - dodaje Andrzejewski.

Anna Odrowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.