Szymon Kamczyk

Alicja z Rybnika została brutalnie zamordowana. Dzisiaj jej pogrzeb. Oto ostatnie godziny życia 17-latki z Boguszowic

Alicja z Rybnika została brutalnie zamordowana. Dzisiaj jej pogrzeb. Oto ostatnie godziny życia 17-latki z Boguszowic
Szymon Kamczyk

Rybnik jeszcze nie otrząsnął się po tragicznym wypadku, w którym zginęli nastolatkowie z sąsiedniej Czerwionki, a już doszło do kolejnej zbrodni. W nocy z piątku na sobotę zamordowano tu młodą dziewczynę. Alicja miała dopiero 17 lat. Wszystko wskazuje na to, że sprawca tragedii jest jej 20-letni kolega Adrian. Dlaczego zabił? Oto ostatnie godziny życia Alicji. Dzisiaj pogrzeb.

Kolejna tragedia w Rybniku. Zginęła nastolatka. Została uduszona. Do zabójstwa doszło w weekend, kiedy dziewczyna wybrała się na imprezę z koleżankami.

ZOBACZ KONIECZNIE
POGRZEB ALICJI: CAŁE OSIEDLE POŻEGNAŁO 17-LATKĘ, A KSIĄDZ WYGŁOSIŁ ZASKAKUJĄCE KAZANIE

Piątek, 2 lutego, godzina 20. Alicja wychodzi z domu

Matka Alicji, pani Renata z rybnickich Boguszowic, ostatni raz rozmawiała z córką w piątkowy wieczór. Dziewczyna wyszła z domu około godziny 20 i rzuciła tylko krótkie „cześć” do mamy, spiesząc się na autobus. Razem z koleżanką wybierała się na imprezę urodzinową do klubu. - Miała przenocować u koleżanki w centrum i w sobotę na 7 rano wrócić do domu - mówiła dziennikarzom pani Renata. Nic nie zapowiadało niebezpieczeństwa. To miała być normalna impreza. Alicja lubiła wyskoczyć czasem z koleżankami na tańce, dlatego nic nie wzbudziło podejrzeń matki.

CZYTAJ KONIECZNIE
JAK DOSZŁO DO ZABÓJSTWA ALICJI? ADRIAN WSZYSTKO POWIEDZIAŁ

Sobota, godzina 9.40. Odnalezienie zwłok

Ciało dziewczyny znaleziono w sobotni poranek. Pierwszy zobaczył je człowiek, który w pobliżu ma garaż. Ciało było ukryte za garażami przy ulicy Łokietka. Wezwani na miejsce policjanci od razu rozpoznali charakterystyczne zasinienie, wskazujące na to, że nastolatka została uduszona. Ale dziewczyna nie miała przy sobie żadnych dokumentów ani telefonu komórkowego. - Na miejsce skierowano ekipę dochodzeniowo-śledczą, która pod okiem prokuratora zabezpieczyła ślady. Wezwano również przewodnika z psem tropiącym. Już wstępne ustalenia wskazywały na to, że kobieta padła ofiarą przestępstwa, prawdopodobnie została uduszona - wyjaśnia Aleksandra Nowara, rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, bo oprócz rybnickich funkcjonariuszy, także policjanci z Katowic zaangażowali się w sprawę.

Rozpoczął się wyścig z czasem, bo najważniejsze w wytropieniu sprawcy zabójstwa są tak naprawdę pierwsze 24 godziny po zdarzeniu.

Pozostało jeszcze 51% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Szymon Kamczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.