Amazon wydrukuje w Sosnowcu koszulki i zatrudni dodatkowo 500 osób

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Gola
Tomasz Szymczyk

Amazon wydrukuje w Sosnowcu koszulki i zatrudni dodatkowo 500 osób

Tomasz Szymczyk

2500 osób pracuje już w Centrum Amazonu w Sosnowcu. Firma zapowiada kolejne przyjęcia do pracy. Wczoraj ogłosiła też, że niebawem rozszerza działalność w Sosnowcu o druk spersonalizowanych koszulek. Będzie to pierwsze takie miejsce wśród filii Amazona na świecie.

- Już zatrudniamy w Sosnowcu ponad 2500 osób. Cieszymy się, że mogliśmy znaleźć fantastycznych pracowników. Wielu z nich już awansowało - mówili w poniedziałek przedstawiciele spółki.

Hale Amazona zlokalizowane są na terenie dawnej kopalni piasku podsadzkowego Maczki-Bór. Zyskała już nowe logo - z melonikiem i muszką, co ma nawiązywać do jednego z najbardziej znanych sosnowiczan - Jana Kiepury.

- To największa szafa Europy. Może być tutaj składowanych 16 milionów towarów. Hala ma powierzchnię użytkową 310 tysięcy metrów kwadratowych, co odpowiada powierzchni 43 boisk piłkarskich - wylicza Katarzyna Anioł-Wielgus, senior operations manager w Amazon. Budynek, który powstał w Sosnowcu jest już użytkowany w 85 procentach. Zupełną nowością w całej sieci filii Amazonu będzie za to specjalna hala, w której powstawać będą indywidualne nadruki na koszulkach. Hala o powierzchni 500 metrów kwadratowych ma zostać otwarta już w najbliższych tygodniach. Znajdzie się tam trzydzieści nowoczesnych drukarek.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Szymczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.