JAK

Ambitne plany bielskiego Szpitala Wojewódzkiego na 2020 rok

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej ma już sporo nowoczesnego sprzętu medycznego, ale planuje kolejne zakupy. Fot. FOT. www.hospital.com.pl Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej ma już sporo nowoczesnego sprzętu medycznego, ale planuje kolejne zakupy.
JAK

W 2020 roku Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej zamierza wydać na inwestycje prawie 20 mln złotych. Niespełna 8 mln na planowane prace modernizacyjne i budowlane. Ponad 11 mln kosztować ma nowa aparatura medyczna. Na zaplanowane projekty placówka zarezerwowała w swoim budżecie 2 mln złotych.

Podobnie jak w poprzednich latach szpital aktywnie poszukuje pieniędzy na realizację swoich planów. – Obecnie łączna suma złożonych lub przygotowanych do złożenia wniosków o dodatkowe fundusze wynosi ponad 20 mln złotych – poinformowała Sabina Bigos-Jaworowska, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej.

Dyrektor dodała, że wartość przyznanej już dotacji z budżetu Województwa Śląskiego na realizację inwestycji w przyszłym roku wynosi 4,3 mln złotych.

Do najważniejszych inwestycji w Szpitalu Wojewódzkim należy zmiana lokalizacji Oddziałów Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej oraz Neurologii. Dzięki tym zmianom ma zwiększyć się liczba łóżek na neurologii. Obecnie jest tam 37 łóżek. Natomiast Oddział Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej dysponuje 46 miejscami. Po remoncie liczba łóżek dla chorych pozostanie na podobnym poziomie.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
JAK

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.