Andrea Bocelli daje nam natchnienie

Czytaj dalej
Ola Szatan

Andrea Bocelli daje nam natchnienie

Ola Szatan

Andrea Bocelli, słynny włoski śpiewak wystąpi za tydzień, w piątek 19 czerwca, na stadionie we Wrocławiu. Impreza odbywa się pod patronatem "Dziennika Zachodniego" i Śląska+

Ostro rywalizował o ten tytuł m.in. z Katowicami i ostatecznie zwyciężył. W 2016 roku Wrocław stanie się Europejską Stolicą Kultury. Miasto noszące ten zaszczytny tytuł, przyznany przez Komisję Europejską, przez 12 miesięcy będzie ważnym punktem na mapie, wyznaczającym nowe kierunki w kulturze. Za 8 miesięcy Wrocław stanie się więc areną ponad 500 wydarzeń artystycznych, w tym projektów edukacyjnych, społecznych i kulturowych, angażujących organizacje pozarządowe, nieformalne grupy, instytucje, szkoły czy uczelnie, dzieci, uczniów, studentów i seniorów, artystów i społeczników, wrocławian i turystów, odbiorców kultury, a także ludzi dotąd z uczestnictwa w niej wykluczonych.

Zapowiedzią i jednocześnie prologiem tego, co wydarzy się we Wrocławiu w roku 2016, będzie weekend 19-21 czerwca. Dokładnie pół roku przed inauguracją Europejskiej Stolicy Kultury, będzie można zobaczyć Wrocław tętniący kulturą. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na pierwszy dzień.

Artystyczna inauguracja ESK
Dokładnie za tydzień, 19 czerwca, na wrocławskim stadionie w trakcie multimedialnego widowiska z udziałem znakomitych twórców, dojdzie do artystycznej zapowiedzi programu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Pierwszą odsłonę ESK uświetni koncert Andrei Bocellego.

To włoski śpiewak, tenor i kompozytor oraz producent muzyczny. Zrobił karierę w świecie muzyki poważnej i rozrywkowej - jego wpływ na przemysł muzyczny ma siłę huraganu. Sprzedał 80 milionów płyt, a jego koncerty przyciągają dziesiątki tysięcy fanów.
Andrea Bocelli występował na największych scenach i stadionach świata, śpiewał dla papieża Benedykta XVI i królowej Elżbiety II.
Celine Dion, jego przyjaciółka i sceniczna partnerka, powiedziała: - Gdyby Bóg mógł śpiewać, jego głos brzmiałby podobnie do głosu Andrei Bocellego.

Wpływ na jego charakter i osobowość wywarło toskańskie życie rodzinne oraz kultura i tradycje regionu. Dziecięca fascynacja operą, podsycana starymi audycjami radiowymi i zachętami najbliższych, z czasem przerodziła się w silną dorosłą ambicję.
Artysta stał się światową gwiazdą ze swoim charakterystycznym i oryginalnym, nowym stylem muzycznym. Klasyczny repertuar Bocellego znalazł się na szczycie międzynarodowych list przebojów muzyki rozrywkowej - to prawdziwy precedens. Bocelli sprawia, że opera wkracza w inny wymiar. Jego zamiarem nie jest jednak burzenie granic. Rozgraniczenie między gatunkami jest bardzo ważne dla dobrego zrozumienia jego miejsca w świecie muzyki. - To, na czym najbardziej mi zależy i co mam nadzieję osiągnąć, to specjalna więź ze słuchaczami. Chciałbym poruszyć ich tak samo jak mnie w dzieciństwie poruszyli moi ulubieni wykonawcy, którzy dotarli do mojego serca i dali mi natchnienie. Sprawili, że mogłem płakać i marzyć - mówi Andrea Bocelli.

Ola Szatan

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.