Andrzej Duda Wygrywa w Polsce, Komorowski na Śląsku WYNIKI WYBORÓW PREZYDENCKICH 2015, MAPY, WIDEO

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Jakubowski
Barbara Siemianowska

Andrzej Duda Wygrywa w Polsce, Komorowski na Śląsku WYNIKI WYBORÓW PREZYDENCKICH 2015, MAPY, WIDEO

Barbara Siemianowska

Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie 2015. Wyniki wyborów prezydenckich 2015 NA ŻYWO Mamy prezydenta! Andrzej Duda nowym prezydentem! Ale przegrał w woj. śląskim. Bronisław Komorowski wygrał w woj. śląskim z wynikiem 50,30 proc. Tak wynika z late poll przygotowanych przez IPSOS. Zobaczcie, ile głosów kandydaci na prezydenta RP dostali w wyborach prezydenckich. Nazwisko prezydenta RP kadencji 2015-2020 już jest znane. Andrzej Duda zdobył 52 proc., Bronisław Komorowski 48 proc. ZOBACZ TUTAJ WYNIKI WYBORÓW PREZYDENCKICH 2015 NA ŻYWO PREZYDENT ANDRZEJ DUDA

WYBORY PREZYDENCKIE BEZ TAJEMNIC:
WYBORY PREZYDENCKIE 2015: WYNIKI W MIASTACH + KOMENTARZE + FREKWENCJA + OPINIE

Wyniki w powiatach

Frekwencja w powiatach

Po pierwszej turze na Śląsku przez chwilę tryumfował Andrzej Duda.

Czy Andrzej Duda będzie dobrym prezydentem?

Tak wynikało z sondaży Ipsos na godzinę 21, ale tuż przed północą okazało się, że w naszym województwie to jednak Bronisław Komorowski był zwycięzcą. Oficjalne wyniki drugiej tury poznamy dopiero w poniedziałek. PKW poinformowała, że najpóźniej będzie to w poniedziałek przed północą.

Jak głosowali mieszkańcy poszczególnych miast w woj. śląskim? Kto poparł Andrzeja Dudę, a kto Bronisława Komorowskiego?

Wyniki wyborów w podziale na województwa:

Frekwencja w powiatach woj. śląskiego na godzinę 12 i 17

WYNIKI WYBORÓW PREZYDENCKICH 2015 W ROZBICIU NA MIASTA

Według najnowszych danych IPSOS, w woj. śląskim wygrał Bronisław Komorowski z wynikiem 50,30. Andrzej Duda otrzymał 49,70 proc.

PRZECZYTAJ KOMENTARZ I SKOMENTUJ:
* DLACZEGO WYBORY PREZYDENCKIE WYGRAŁ DUDA? OD POGARDY DO PYCHY
* WYNIKI WYBORÓW NA ŚLĄSKU: DUDA I KUKIZ OSŁABILI WYBORCÓW PO
* TWARÓG O WYNIKACH WYBORÓW: PEWNE JEST TO, ŻE WYGRAŁO PIS

Andrzej Duda powiedział tuż po ogłoszeniu wyników:
Bardzo dziękuję za to piękne przywitanie, dziękuję też Bronisławowi Komorowskiemu za wspólną rywalizację i gratulacje, które mi złożył. A przede wszystkim chciałem podziękować Polakom. Wszystkim Polakom, którzy poszli na wybory i zagłosowali na swojego kandydata.
Dziękuję za tę frekwencję. I oby w przyszłości była jeszcze wyższa. Mam nadzieję, że te wybory pokazały ludziom, że ich głos się liczy, że ten głos zmienia rzeczywistość.
Dziękuję szefowej mojego sztabu, załodze DUDAbusa, dziękuję wszystkim tym, którzy spędzili ze mną długie godziny w tym busie, którzy nie dosypiali, nie dojadali, bo tempo tej kampanii było tak duże.
Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali w polskich miastach, miasteczkach, wioskach.
Ja głęboko wierzę, że jesteśmy w stanie odbudować wspólnotę w naszym kraju. Możemy razem naprawić nasz kraj, nikt tego w pojedynkę nie zrealizuje.
Chciałbym, żeby po tych 5 latach mojej prezydentury, ludzie powiedzieli "Andrzej Duda jest prezydentem wszystkich Polaków".

ZOBACZ KONIECZNIE WYNIKI WYBORÓW PREZYDENCKICH 2015:
WYNIKI WYBORÓW PREZYDENCKICH: FREKWENCJA + GŁOSY W MIASTACH

Kim jest nowy prezydent?
Andrzej Duda urodził się 16 maja 1972 roku w Krakowie. Od 2006 do 2007 podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, w latach 2007–2010 podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, były członek Trybunału Stanu, poseł na Sejm VII kadencji, deputowany do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji.

Andrzej Sebastian Duda jest synem Jana Tadeusza Dudy i Janiny Milewskiej-Dudy, profesorów (odpowiednio nauk technicznych i chemicznych) związanych zawodowo z Akademią Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie[23][24]. Żonaty z Agatą Kornhauser-Dudą, nauczycielką języka niemieckiego w II Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie, z którą ma córkę Kingę. Andrzej Duda deklaruje się jako katolik.

Ostateczne oficjalne wyniki wyborów prezydenckich 2015 poznamy dopiero w poniedziałek. PKW poinformowała, że najpóźniej będzie to w poniedziałek przed północą.

Cisza wyborcza przedłużona o 1,5 h
W Kowalach w powiecie cieszyńskim głosowanie przedłużono do godziny 22.30 z powodu śmierci kobiety. 80-latka zmarła w jednej z komisji wyborczych. Kobieta zasłabła zanim pobrała kartę do głosowania. Osoby, które były w lokalu natychmiast podjęły akcję reanimacyjną, wezwano też pogotowie. Mimo wysiłku ratowników kobiety nie udało się uratować.
Na miejscu pojawił się prokurator i policjanci. Lokal wyborczy w Kowalach był nieczynny od 17.30 do 19. Pracę tej komisji przedłużono więc o 1,5 h, do 22.30. W związku z tym w całej Polsce przedłużono ciszę wyborczą.

ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW PREZYDENCKICH 2015 ONLINE:

Frekwencyjny zabrzański dołek
Frekwencja na godzinę 17 w woj. śląskim wyniosła 39,78 proc. Uprawnionych do głosowania były 3 mln 591 tys. 954 osoby, liczba wydanych kart (do godziny 17) to 1 mln 428 tys. 894.

Najniższą frekwencję odnotowano w Zabrzu (tak jak i podczas pierwszej tury wyborów) - na godzinę 17 wyniosła tu zaledwie 32,67 proc.

Frekwencyjnie bardzo blado wypadł też powiat raciborski - zagłosowało tu 33,45 proc. uprawnionych.

Do urn pofatygowało się także niewielu mieszkańców Świętochłowic - 34,33 proc. i Bytomia - 34,40 proc.

W czołówce frekwencyjnej znów znalazły się: powiat bielski (46,49 proc.), Bielsko-Biała (44,96 proc.).
Mobilizacja była duża także w powiecie żywieckim 45,08 proc.

Wysoko w statystykach frekwencyjnych poszybował też powiat pszczyński (44,36 proc.), w I turze do godziny 17 zagłosowało tu 39,51 proc.

O przedłużeniu ciszy wyborczej poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza na specjalnej konferencji prasowej ZOBACZ

WYBORY PREZYDENCKIE 2015: PRZECZYTAJ WIĘCEJ O ZASADACH GŁOSOWANIA I CISZY WYBORCZEJ

Frekwencja godz. 12 | Create infographics

ZOBACZ: Wybory prezydenckie 2015: Frekwencja wyborcza według PKW [WYNIKI WYBORÓW]


*Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
*Gdzie jest burza? Gwałtowny deszcz i grad [MAPA BURZOWA POLSKI ONLINE, RADAR BURZOWY]
*Matura 2015 bez tajemnic: PYTANIA + ARKUSZE + ODPOWIEDZI
*NA ŻYWO Akcja ratunkowa w KWK Wujek Śląsk trwa. Szukają 2 górników
*Nowe becikowe: 1 tys. zł przez 12 miesięcy ZASADY + DOKUMENTY
*Śląsk Plus. Zobacz nowe wydanie interaktywnego tygodnika o Śląsku

poprzedni następny pomoc

Barbara Siemianowska

Komentarze

176
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Franciszek Piatek

Kandydat przestepcow i mordercow z WSI Komorowski,nie mial prawa wygrac.Polacy maja juz dosc rzadow aferzystow i ich zaklamania.....

Secal

Rodacy Zgoda pamiętacie jeszcze
Zgoda jest gdy jest jedność gdy każdy głosuje na PO.
czemu się tak boicie PiSu ?
jeśli tak się boicie to głosujcie na Kukiza czy Korwina czy Brauna bo tylko oni są alternatywą wobec PO PiS.
Młodzi i wykształceniu ludzie po dwóch kierunkach profesorzy lekarze
też głosowali na Dudę !!! i na Komorowskiego !!!
PO dała plamę i to nie raz nawet ta staroświecka Polsza co teraz powstaje też będzie to samo robić
nowe szaty polityków te same twarze.
Media wam w głowach mieszają.... no i jeszcze zapomniałem przecież Bralin też miesza widać to we wpisach

hanys z niemiec

Dobrze ,ze na moim Slasku wygral Komorowski a reszta mnie nie obchodzi

filatelista

Ale nie tylko akcje rozstrzeliwania tworzą na przedpolu frontu liczne okazje do stosowania przemocy seksualnej; również żołnierski dzień powszedni stwarza w tym względzie wiele możliwości – na przykład wówczas, kiedy kobieta siedzi całkowicie naga w pomieszczeniu do przesłuchań, a samo przesłuchanie odbywa się na oczach wielu członków komanda. Oczywiście istniały także inne, półoficjalne formy wykorzystywania seksualnego. Przykładowo zakładano „grupy teatralne”, do których „należały przede wszystkim ładne rosyjskie kobiety i dziewczyny, które w ten sposób powiększały swoje racje żywnościowe […]. Po przedstawieniu «odbywały się tańce, pito i potem dziewczyny jakoś dogadywały się [z członkami SS]» […]. W tym celu dowództwo oddziału urządzało poza miastem potajemne miejsca schadzek w zarekwirowanych domach i mianowało specjalnych «dozorców», którzy mieli «opiekować się» tymi budynkami. Można się domyślać, że podobne «domy uciech» istniały także w przypadku innych komand – dysponujemy dowodami, które potwierdzają przelotne romanse z córkami miejscowych burmistrzów, «wieczory pieśni» z rzekomymi piosenkarkami rosyjskimi, uczestnictwo w zabawach wiejskich i pełne ekscesów pijatyki”.

Willy Peter Reese, intelektualista, który stał się żołnierzem, napisał: „ [...] robiliśmy się melancholijni, opowiadaliśmy sobie o problemach miłosnych i tęsknocie za domem. Śmialiśmy się znów i piliśmy dalej, wykrzykując i szalejąc na torach, tańcząc w wagonach i strzelając w noc, każąc schwytanej Rosjance odstawiać tańce nago i smarowaliśmy jej piersi smarowidłem do cholew, upijając ją tak, jak sami byliśmy pijani”.

Tyta

co to za chała ta tzw. " nowo strona",
tu polowa rzeczy niy fukcjonuje,
zajs zescie "po polsku" ulepszali?

filatelista

Nie tylko Regina Mühlhäuser pisała o sytuacjach, w których zmuszano kobiety do odbywania stosunków seksualnych poprzez złożenie zapewnień, że świadczenie takich usług uchroni je przed zamordowaniem – a potem i tak je zabijano. W brytyjskim obozie z podsłuchami Latimer House, Horst Minnieur, marynarz z łodzi podwodnej, opowiadał przytaczaną już historię o „ładnej Żydówce”, którą poznał jako sprzątaczkę w koszarach i która padła ofiarą akcji masowych rozstrzelań. Prawdopodobnie pierwsze pytanie, które nasunęło się jego rozmówcy w związku z tą opowieścią, brzmiało:

HARTELT: Dawała się pewnie rżnąć, co?
MINNIEUR: Ta, dawała, ale trzeba było uważać, żeby nie zostać przyłapanym. To nie jest nic nowego, te babki żydowskie były katrupione, to nie było ładne.

Praktyka zabijania kobiet żydowskich po stosunku płciowym, aby nie naraziły żołnierzy na oskarżenie z powodu „hańby rasowej”, jawi się tutaj jako rzecz najnormalniejsza w świecie – zresztą tak jak to, że Minnieur najprawdopodobniej wykorzystywał seksualnie swoje ofiary. Andrej Angrick udowadnia w swych badaniach nad niemiecką polityką okupacyjną w Związku Sowieckim, że oficerowie Einsatzkommando Sk4 10a gwałcili Żydówki nierzadko aż do chwili, gdy te straciły przytomność. Bernd Greiner opisuje podobne zdarzenia w odniesieniu do wojny wietnamskiej.

pedro

Tylko Slazacy wiedzieli kogo wybrac na prezydenta ,a nie czlowieka ktory wszystko Obiecuje ,i nic nie zrealizuje ,caly Zachodni Swiat krytykowal ,te jego Cud nad Wisla ...Rozumie przyjdz ku mnie """""""

Stąd

Cóż się dziwić że wieś zagłosowała na Dudę. Jeżeli jeden z członków PO, POSEŁ NASZEJ ZIEMI, potrafi nas ze wsi i małych miast wykpić w Radio Katowice mówiąc( z czego można wyciągnąć jeden wniosek), że to mieszczuchy co som lepi wykształcone głosowały na Komorowskiego, a te tępe wsioki na DUDĘ, no to mają to co chcieli i On ma czego chciał.
PO, więcej pokory a nie buty i ciągłego nas łajania. No i nie cyganić.

gorol jak gorzelik

http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,132750,17960486,Potwor_z_Munsterbergu.html#TRwknd

hanys y cider z piekor

Pochodzenie Dudy jest wielkomieszczanskie, profesorowie AGH. Zona nauczycielka niemieckiego. Dlatego horyzont kulturowy, spoleczny musi byc wielki. Na AGH przed 1939 i po 1945 studiowali tys Hanyse. To jet baza, ze moze mieszkancy Gornego Slaska beda traktowani przez Dude jako obywatele rownoprawni chociaz z inna historia. Przyklad, mnie urodzonemu w okolicach Stalinogrodu wbijano do glowy, ze Wit Stwosz to polski tworca oltarza we kosciele Mariackim, ze Wanda lezy w naszej ziemi i smierc wybrala bo Niemca za meza nie chciala. Duda byl u cidrow we Radzionkowie. Teraz wie, ze profow ze AGH Niemcy wywozili do likwidacji, ze Gornoslosakow sowjeci z polska pomoca wywozili na Sybir dolikwidacji przez prace. Moze porozmawia Duda we /k Wieliczki z pewna akademicka rodziona o roli jej baci jako nauczycielki we Brzeninach Sl w latach sprzed 1939. Co Duda zrobi pokaze czas

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.