Anna Zielonka

Andrzej Gontarz znów zachwyca zdjęciami Jaworzna, robionymi z perspektywy paralotni [WIDEO]

Skąpane we mgle Jaworzno. Nad chmury wystają jedynie kominy jaworznickich elektrowni i kilka wyższych wzniesień. Fot. Andrzej Gontarz Skąpane we mgle Jaworzno. Nad chmury wystają jedynie kominy jaworznickich elektrowni i kilka wyższych wzniesień.
Anna Zielonka

Już jest „Jaworzno na fotografii z lotu ptaka 2”. Wczoraj Andrzej Gontarz, paralotniarz i fotograf z Jaworzna, wydał swój drugi album ze zdjęciami z podniebnych wojaży nad miastem.

Zobaczymy na nich malownicze jaworznickie krajobrazy, osiedla mieszkaniowe, elektrownie zatopione w chmurach, księżycowy krajobraz górniczych hałd czy ośrodka geologicznego GEOsfera, a nawet miasta na tle... Tatr! Dodatkowo na mocnych zbliżeniach widać też samych mieszkańców. Bowiem dzięki nowemu sprzętowi fotograficznemu Andrzej Gontarz może rejestruje jeszcze więcej szczegółów.

Swój pierwszy album pt. „Jaworzno na fotografii z lotu ptaka” wydał bardzo niedawno, bowiem w ubiegłym roku. Fotografie do tej publikacji powstawały w latach 2011-2014. I wiele z nich straciło swoją aktualność... Dlaczego?

- Miasto przeobraża się w szybkim tempie i trudno nadążyć za tymi zmianami. Latanie nad Jaworznem przypomina doglądanie ogrodu. Tu coś wyrasta, tam już zakwitło, tu znowu przekopana świeża ziemia. Każdy wylot to niespodzianka. Bo również zmieniające się warunki atmosferyczne tworzą nowe nieznane obrazy – komentuje fotograf.

Album kosztuje 60 złotych. Oprócz albumu, można też kupić kalendarz na 2016 rok ze zdjęciami Jaworzna (15 zł sztuka).

Miło nam pochwalić się, że autorką podpisów pod zdjęciami paralotniarza jest nasza dziennikarka, Anna Zielonka, która współpracowała z Andrzejem Gontarzem również przy tworzeniu pierwszego albumu.

Jeśli jesteś zainteresowany ofertą kliknij w ten link

W3Schools

Anna Zielonka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.