Andrzej Matys

Andrzej Gryguć: Nauczyciele nie żyją w innym świecie

Andrzej Gryguć, prezes Okręgu Podlaskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego. Fot. Archiwum Andrzej Gryguć, prezes Okręgu Podlaskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego.
Andrzej Matys

W poniedziałek będzie wiadomo, czy dojdzie do strajku nauczycieli. Jeśli tak się stanie, od 8 kwietnia w szkołach nie będzie ani lekcji, ani egzaminów. Gdzie leżą przyczyny konfliktu i dlaczego znowu chodzi o pieniądze - wyjaśnia Andrzej Gryguć, prezes Okręgu Podlaskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Proste pytanie: będzie strajk nauczycieli, czy nie?

Wszystko zależy od rządu. Jeżeli rząd nie przedstawi nowych propozycji, to będzie. Jeżeli przedstawi nowe oferty i one będą przedmiotem merytorycznych negocjacji, a nie jakichś obiecanek, że kiedyś coś tam będziemy robili, jest szansa na to, żeby zakończyć ten spór kompromisem.

Pozostało jeszcze 94% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Andrzej Matys

Dziennikarz od ponad trzydziestu lat (niewiarygodne, a jednak). Prowadzę Strefę Biznesu, która dotyczy tematyki gospodarczej, ze szczególnym uwzględnieniem regionalnego biznesu i przedsiębiorstw. Nie unikam też publicystyki na tematy społeczno-gospodarcze. Zawsze pamiętam, że głupota to wielki dar boży, więc nie należy go nadużywać.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.