Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Anita Włodarczyk: Na Stadionie śląskim chcę pobić rekord świata WIDEO

Czytaj dalej
Fot. Lucyna Nenow / Polska Press
Jacek Sroka

Anita Włodarczyk: Na Stadionie śląskim chcę pobić rekord świata WIDEO

Jacek Sroka

Dwukrotna mistrzyni olimpijska i trzykrotna mistrzyni świata Anita Włodarczyk jest pod dużym wrażeniem zmodernizowanego Stadionu Śląskiego i bardzo lubi naszą gwarę. Mówi, że na Stadionie Śląskim chce ustanowić nowy rekord świata.

Jak dwukrotnej mistrzyni olimpijskiej podoba się nowy Stadion Śląski?
Moje pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne, bo stadion robi duże wrażenie. W końcu doczekaliśmy się w Polsce porządnego obiektu, gdzie my lekkoatleci będziemy mogli zaprezentować się przed własną publicznością. Mam nadzieję, że z roku na rok imprez lekkoatletycznych na tym pięknym stadionie będzie coraz więcej.

Coś pani ten obiekt przypomina?
Jest bardzo podobny do Stadionu Olimpijskiego w Berlinie. Mam nawet zdjęcie po ceremonii medalowej mistrzostw świata w stolicy Niemiec, które jest takim samym ujęciem jakie zrobiono mi teraz w Chorzowie. Berlin wspominam bardzo miło, bo przecież tam tak naprawdę zaczęła się moja wielka kariera. Nie miałabym nic przeciwko temu, by Stadion Śląski kojarzył mi się równie dobrze. Przed rokiem pobiłam rekord świata na Memoriale Kamili Skolimowskiej w Warszawie, a za rok spróbuję poprawić to osiągnięcie na Memoriale Kamy rozgrywanym w Chorzowie i zapisać się w historii Stadionu Śląskiego.

Do tej pory najlepszy wynik na tym stadionie ustanowiła Irena Szewińska wyrównując w 1967 r. swój własny rekord świata na 200 m, więc pani mogłaby pobić naszą legendarną sprinterkę...
Na pewno mogę rzucić młotem jeszcze dalej niż na odległość 82,98 m (tyle wynosi rekord świata Anity) i jestem pozytywnie nastawiona do tego wyzwania. Najważniejsze, żeby w 2018 r. zdrowie dopisywało. Mam nadzieję, że magia Memoriału Kamili Skolimowskiej przeniesie się ze stolicy na Śląsk i tutaj także na tych właśnie zawodach uda mi się poprawić rekord świata.

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Jacek Sroka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.