Anna Dudzińska, Dobrze zaprojektowane. Muzeum Historii Andaluzji

Czytaj dalej
Anna Dudzińska

Anna Dudzińska, Dobrze zaprojektowane. Muzeum Historii Andaluzji

Anna Dudzińska

Wspaniała Andaluzja. Zimowe słońce i budynki, o których nie da się zapomnieć. Magdalena Tokarska z grupy projektowej TTAT nie ma wątpliwości: - Grenada, w Hiszpanii to jedno z piękniejszych miejsc na świecie. Zapraszam na kolejny odcinek cyklu „Dobrze zaprojektowane”.

Można by przenosić wzrok z zabytku na zabytek, przechadzać się galeriami kolumnowymi Alhambry, wchodzić do katedry... Ale nie, my zatrzymajmy się przy budynku współczesnym, które znalazło w swoim przestrzeniach miejsce dla muzeum pamięci, dokładniej: Muzeum Historii Andaluzji.

- Niesamowity budynek, który stanął na skraju miasta. Oddziela tkankę miejską od dzikiej przyrody - mówi Magdalena Tokarska.

Miejsce na skraju miasta, w pobliżu niezwykłej siedziby banku, zaprojektowanej zresztą przez tego samego architekta - przez Alberto Campo Baezę.

Magdalena Tokarska: - Budynek składa się z dwóch elementów. Jeden o rozmiarze 60 metrów na 120, w którym wydrążone jest owalne atrium. Druga część to sześciokondygnacyjny budynek. Na samym jego czubku znajduje się restauracja, całkowicie przeszklona, z pięknym widokiem na dwie strony.

Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Dudzińska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.