Aparat USG trafił do szpitala w Międzyrzeczu

Czytaj dalej
Dorota Lipnicka

Aparat USG trafił do szpitala w Międzyrzeczu

Dorota Lipnicka

- Super! Już nie będzie trzeba chodzić z malutkim dzieckiem przez cały szpital, aby miało zrobione USG - mówi Agata mama dwojga dzieci.

Sprzęt został przekazany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Aparat USG waży około 80 kg. Jest bardzo lekki i mobilny. Swobodnie można go przemieszczać z sali na salę. Badaniu tym urządzeniem mogą zostać poddane dzieci od razu po urodzeniu do osiemnastego roku życia.

Oprócz sprzętu WOŚP zapewnia także szkolenia dla personelu z zakresu korzystania z urządzenia.

- Wszyscy uczestnicy po zakończeniu szkolenia otrzymają certyfikaty. Oczywiście nie zamierzamy poprzestać na jednym takim szkoleniu. Jeśli będzie taka potrzeba, oferujemy cykl spotkań instruktażowych. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zakupiła dwadzieścia pięć takich aparatów. Dwa z nich trafiły do województwa lubuskiego. Jeden do szpitala w Słubicach i drugi właśnie do Międzyrzecza - opowiada przedstawicielka handlowa Romana Michałowicz.

- Aparat USG jest bezpiecznym, absolutnie nieinwazyjnym narzędziem diagnostycznym. Można nim wykonywać bada-nie pacjentowi nawet kilka razy dziennie bez żadnych konsekwencji zdrowotnych - mówi ordynator T. Jarmoliński.

Pediatria w Międzyrzeczu cieszy się bardzo dobrą renomą w całym województwie.

Lekarze i dyrektor przy wsparciu lokalnych władz cały czas starają się zebrać fundusze na budowę nowego oddziału dziecięcego.

Dorota Lipnicka

Moja praca codziennie stawia przede mną ciekawe wyzwania. Każdego dnia poznaję nowych ludzi. Piszę o ich problemach, ale także sukcesach i radościach. Praca ta sprawia mi ogromną przyjemność. Od samego początku współtworzę "Głos Międzyrzecza i Skwierzyny".

W wolnych chwilach uwielbiam czytać, chodzić do kina, podróżować.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.