Apel wodzisławskich radnych: Wyremontujcie drogi. Są w fatalnym stanie!

Czytaj dalej
Fot. Arek Biernat
Arkadiusz Biernat

Apel wodzisławskich radnych: Wyremontujcie drogi. Są w fatalnym stanie!

Arkadiusz Biernat

Drogi wojewódzkie 933 i 936 w Wodzisławiu Śl. są w fatalnym stanie. Na remont pierwszej mieszkańcy niecierpliwie czekają. Przebudowa drugiej trasy ruszyła, ale została wstrzymana przez niespodziewane problemy. O rozpoczęcie i zakończenie inwestycji wspólnie apelują radni miejscy i powiatowi.

Kierowcy z Wodzisławia Śląskiego i okolic doskonale znają drogi wojewódzkie 933 i 936. Pierwsza łączy powiat z autostradą A1 i Jastrzębiem-Zdrój, a druga przebiega w stronę powiatu raciborskiego. Obie trasy od dłuższego czasu znajdują się w kiepskim stanie. Kierowcy często narzekali na stan nawierzchni jezdni, a piesi na brak chodników.

W ostatnim czasie wszystkim w Wodzisławiu Śląskim wydawało się, że nadejdą lepsze czasy. Władze województwa rozpoczęły remont DW 936 (ul. Młodzieżowa) i zapowiedziały przebudowę DW 933 (ul. Pszowska/Jastrzębska).

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Arkadiusz Biernat

Dziennikarz, redaktor. Na co dzień pracuję w rybnickim oddziale Dziennika Zachodniego. Zajmuję się głównie problemami (ale nie tylko) Rybnika, Wodzisławia Śl., Żor i Jastrzębia-Zdroju. Piszę teksty, robię zdjęcia, wykonuję materiały wideo. Prowadzę różnego rodzaju debaty, czasem bywam też spikerem na zawodach sportowych. Na łamach DZ z chęcią punktuję błędne lub trudno wytłumaczalne decyzje samorządowców. Denerwuje mnie, że konflikt polityczny z Warszawy przenosi się do naszych lokalnych społeczności. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec dwójki dzieci. Chętnie oglądam piłkę nożną i żużel. Sam jeżdżę na rowerze. Można też się ze mną zmierzyć wirtualnie w CS:GO (początkujący silver ;).

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.