bartłomiej romanek

Aquapark w Częstochowie już latem? Budowa przebiega zgodnie z planem

Budowa parku wodnego w Częstochowa Fot. bartłomiej romanek Budowa parku wodnego w Częstochowa
bartłomiej romanek

Być może już podczas najbliższych wakacji 2020 roku czynny będzie pierwszy w mieście aquapark, który powstaje przy ulicy Dekabrystów.

Częstochowski aquapark powstaje w błyskawicznym tempie, o czym informowaliśmy już kilkakrotnie. Prace rozpoczęto nieco ponad rok temu, a obecnie elewacja od strony Dekabrystów jest już praktycznie gotowa. Ale pierwszy w historii Częstochowy park wodny rośnie nie tylko na zewnątrz, bo w środku także trwają intensywne prace. Powstała już główna niecka basenu. Patrząc z góry można już zobaczyć zarys najważniejszych urządzeń i atrakcji m.in. zjeżdżalni, a także miejsc, w których powstaną sztuczne rzeki - łagodna i szybka. Zaawansowane są również prace przy budowie parkingu podziemnego, który pomieści 46 samochodów. Pod niecką montowane są urządzenia niezbędne do zarządzenia całym kompleksem.

- Jesteśmy zadowoleni z tempa prac i termin ich zakończenia, czyli czerwiec 2020 roku nie jest zagrożony. Trzeba jednak pamiętać o wszystkich niezbędnych odbiorach technicznych. Być może uda się go jednak oddać już podczas najbliższych wakacji, a najpóźniej nastąpi to jesienią 2020 roku -mówi Michał Konieczny, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych UM w Częstochowie.

Miasto wyda na budowę aquaparku ponad 50 milionów zł. Powstaną m.in. zjeżdżalnia, dzika i leniwa rzeka, strefa z masażami pod- i nawodnymi oraz gejzerami powietrznymi, a także strefę relaksu z leżankami i ławeczkami z masażem, a także kilka rodzajów saun.

bartłomiej romanek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.