Piotr Sobierajski

Arena Będzin pnie się w górę, Ma być gotowa w 2020 roku

Jak widać na zdjęciu, praca wre na budowie Areny Będzin. Inwestycja ma kosztować nieco ponad 33 mln złotych Fot. Piotr Sobierajski Jak widać na zdjęciu, praca wre na budowie Areny Będzin. Inwestycja ma kosztować nieco ponad 33 mln złotych
Piotr Sobierajski

Byliśmy na placu budowy nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej w Będzinie. Widać już podstawy Areny Będzin, a cała bryła obiektu w stanie surowym ma być gotowa w styczniu przyszłego roku.

Byliśmy na placu budowy nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej w Będzinie. Widać już podstawy Areny Będzin, a cała bryła obiektu w stanie surowym ma być gotowa w styczniu przyszłego roku.

Budowa będzińskiej hali rozpoczęła się na dobre w maju br. Inwestycją zajmuje się warszawska firma TAMEX Obiekty Sportowe S.A., która złożyła ofertę o wartości niespełna 27,8 miliona złotych. Ta została zaakceptowana w czerwcu ubiegłego roku. Ostatecznie okazało się jednak, że całe przedsięwzięcie będzie droższe o ponad 5 mln zł i będzie kosztować 33 mln 6 tysięcy 905,44 zł. To efekt zmian w projekcie, które sprawiły, że całość ma być jeszcze bardziej nowoczesna, a sam obiekt przystosowany do rozgrywek w siatkarskiej elicie zawodników miejscowego MKS-u.

- Wzrost kosztów spowodowany jest częściowo koniecznością dostosowania projektowanego obiektu do wymogów Polskiego Związku Piłki Siatkowej, czego w części nie uwzględniał program funkcjonalno-użytkowy. Ponadto zwiększony został zakres projektu, dodana została m.in. budowa własnej kotłowni gazowej, budowa wind w obiekcie, powiększona została także powierzchnia parteru budynku - tłumaczył kilka tygodni temu Tomasz Niedziela, prezes spółki Będzin Arena, nadzorującej budowę nowego obiektu sportowego.

Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Sobierajski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.